×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wznowienie prac na kolejowej Zakopiance. Będą nowe perony

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • Opublikowano: 29 sie 2022 14:59
Wznowienie prac na kolejowej Zakopiance. Będą nowe perony
Na zdjęciu stacja tymczasowa w Zakopanem. fot. Paulina Anosiak, mat. PKP PLK

1 września, po wakacyjnej przerwie, ekipy budowalne wracają na kolejową Zakopiankę. Pasażerowie zyskają dostępniejsze, lepiej przygotowane do podróży perony.

REKLAMA

We wrześniu rusza kolejny etap inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na trasie Sucha Beskidzka – Chabówka – Zakopane, której efektem będą krótsze i komfortowe podróże na Podhale.

1 września, po wakacyjnej przerwie, ekipy budowalne wracają na kolejową zakopiankę. Rozpocznie się kolejny etap prac między Suchą Beskidzką a Chabówką i Zakopanem. Roboty w tej fazie - przewidzianej do grudnia br., będą prowadzone głównie w Osielcu, Chabówce, w Skawie oraz na szlaku Szaflary – Biały Dunajec i na stacji Zakopane.

Efektem dalszych prac będą kolejne przebudowane stacje, tj. Osielec, Chabówka, Skawa oraz przystanek Szaflary Wieś. Pasażerowie zyskają dostępniejsze, lepiej przygotowane do podróży perony. Prace obejmują również przebudowę torów, sieci trakcyjnej na stacjach, przepustów oraz przejazdów kolejowo-drogowych i urządzeń sterowania ruchem. Poprawi się sprawność kolejowej zakopianki, wzrośnie poziom bezpieczeństwa w komunikacji kolejowej i drogowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie