×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Z ul. Trackiej w Olsztynie zniknie kładka dla pieszych. Powstanie most

  • Autor: PAP
  • 02 wrz 2022 12:28
Z ul. Trackiej w Olsztynie zniknie kładka dla pieszych. Powstanie most
Za 30 miesięcy w Olsztynie powstanie nowy most w ciągu ulicy Trackiej, który będzie rozpięty nad linią kolejową. fot. Shutterstock

Kładka dla pieszych w ciągu ulicy Trackiej w Olsztynie zniknie. W jej miejscu powstanie most z jezdnią, chodnikiem i ścieżką rowerową.

REKLAMA

  • Za 30 miesięcy w Olsztynie powstanie nowy most w ciągu ulicy Trackiej, który będzie rozpięty nad linią kolejową.
  • Most, który powstanie w miejscu kładki dla pieszych będzie miał dwa pasy jezdni, chodnik i ścieżkę rowerową.
  • W piątek podpisano umowę na jego budowę, o wartości 8,5 mln zł.

W miejscu, gdzie powstanie nowy most znajduje się teraz kładka dla pieszych, która ma nieco ponad 2 m szerokości. Nowy most ma mieć dwa pasy jezdni, chodnik i ścieżkę rowerową. W czasie budowy nowego mostu, co łącznie z jego zaprojektowaniem ma potrwać 30 miesięcy, dla pieszych zostanie zbudowana osobna przeprawa nad torami.

Obecna kładka dla pieszych znajduje się na przedmieściach Olsztyna, w pobliżu nie ma większych zakładów, czy osiedli. W jej okolicach jest tor motocrossowy, który - jak poinformował prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz - ma zostać przekształcony w park przemysłowy. Gdy to się stanie most będzie drogą prowadzącą do tego miejsca.

"O pieniądze na stworzenie parku będziemy się starali w +Polskim Ładzie+" - powiedział Grzymowicz. Dodał, że ma nadzieję, iż ten pomysł uzyska rządowe dofinansowanie, ponieważ w ostatnim rozdaniu Olsztyn otrzymał wsparcie w takiej wysokości, że na jednego mieszkańca wypada po 29 zł. W ocenie Grzymowicza "to krzywdzące i niesprawiedliwe".

Umowę na zbudowanie nowego mostu w ciągu ul. Trackiej podpisał prezes zarządu Mosty Gdynia Marcin Sierżęga. Przyznał, że nie wie, czy uda się zbudować nową przeprawę za 8,5 mln zł, jak to jest zakładane. "Sytuacja na rynku budowlanym jest bardzo dynamiczna. Obecnie cena stali nieco spadła" - powiedział i zastrzegł, że "wszystko okaże się po zakończeniu inwestycji".

Budowa nowego mostu jest dofinansowana z "Polskiego Ładu" kwotą 5 mln zł. Pozostałe pieniądze wygospodarowało miasto Olsztyn. (PAP)

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie