×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Z widokiem na Beskidy. Zaglądamy do nowego biura ICE Mortgage Technology w Bielsku-Białej

  • Autor: Redakcja PropertyDesign.pl
  • 03 sie 2021 09:16
  • Aktualizacja: 03 sie 2021 09:18
Z widokiem na Beskidy. Zaglądamy do nowego biura ICE Mortgage Technology w Bielsku-Białej
Tak wygląda nowe biuro ICE Mortgage Technology w Bielsku-Białej. Fot. mat. prasowe Nowy Styl

Założeniem była unikalna mieszanka ergonomicznych rozwiązań z wyjątkowym efektem wizualnym, który zachwyci pracowników i wesprze ich w codziennej pracy. Nowe biuro ICE Mortgage Technology, części globalnej firmy technologicznej Intercontinental Exchange wyposażono w rozwiązania marki Nowy Styl.

REKLAMA

  • Nowe biuro ICE Mortgage Technology otwarto w grudniu 2020 roku. W projekcie znalazły się rozwiązania marki Nowy Styl.
  • W nowym biurze ICE Mortgage Technology biurka z regulacją wysokości to wytyczna korporacyjna.
  • Biuro ICE Mortgage Technology w Bielsku-Białej jest bogate w szereg różnorodnych miejsc do spotkań, zlokalizowanych w rozmaitych częściach przestrzeni.

W grudniu 2020 roku firma ICE Mortgage Technology otworzyła swoje nowe biuro w Bielsku-Białej. Stosując się do wytycznych sanitarnych, bazowano na modelu pracy hybrydowej – aby ograniczyć liczbę pracowników, wprowadzono system rotacyjny. W efekcie część osób pracowała w trybie zdalnym, a pozostali stacjonarnie w biurze. 

Na siedząco, na stojąco – po prostu ergonomicznie

W ICE Mortgage Technology biurka z regulacją wysokości to wytyczna korporacyjna. W poprzednim biurze pracownicy mieli do dyspozycji stanowiska, które nie umożliwiały zmiany pozycji ciała podczas pracy. Teraz, gdy korzystają z biurek eModel 2.0. z elektryczną regulacją wysokości, mogą wykonywać swoje codzienne obowiązki w bardziej komfortowych warunkach.

Dodatkowo zastosowane w projekcie biurka z oferty Nowego Stylu charakteryzują się wyjątkowo cichym mechanizmem, który emituje dźwięk poniżej 45 dB. Dzięki temu ich obsługa przez wielu użytkowników w tym samym czasie nie powoduje hałasu.

- Do tej pory pracownicy stosowali różnego rodzaju zabiegi, aby dopasować stanowisko pracy do swoich potrzeb. W obecnym biurze wystarczy nacisnąć jeden guzik, by ustawić biurko do wysokości odpowiedniej do wzrostu użytkownika i wygodnie pracować zarówno na siedząco, jak i w pozycji stojącej – mówi Beata Mojżesz, Senior People Business Partner w ICE Mortgage Technology.

W wyposażeniu biura ICE Mortgage Technology znalazło się także Xilium – krzesło, które podczas regulacji może się powiększyć lub zmaleć aż o 30%, idealnie dopasowując się do potrzeb każdego użytkownika. Rozwiązanie to daje możliwość dynamicznego ruchu ciała w trzech kierunkach, zmniejszając negatywny wpływ długiego siedzenia na zdrowie.

- Już pierwszy kontakt z tym produktem sprawił, że cały nasz zespół projektowy był pewien wyboru dostawcy mebli. Co więcej, nasi pracownicy uznali krzesła biurowe za tak wygodne, że do tej pory często otrzymujemy od nich zapytania, czy pracując zdalnie, mogą wypożyczyć je do swoich domowych biur – dodaje Beata Mojżesz.

Biuro i technologie podążające za użytkownikiem i jego potrzebami

Biuro ICE Mortgage Technology w Bielsku-Białej jest bogate w szereg różnorodnych miejsc do spotkań, zlokalizowanych w rozmaitych częściach przestrzeni. Wiele z nich mieści się w niewielkiej odległości od stanowisk pracy, umożliwiając krótkie burze mózgów czy szybkie konsultacje w małym gronie. Ponadto w biurze istnieją dwa coffee pointy, które stanowią centrum prowadzenia spotkań typu All Hands Meeting.

Kolejną potrzebą, zidentyfikowaną podczas procesu planowania nowego biura, było zapewnienie przestrzeni do spotkań formalnych. Duża sala konferencyjna została zaaranżowana tak, by odpowiadała potrzebom ludzi i wyzwaniom technologii. W sali znajduje się innowacyjny system video, który wykrywając dźwięk, podąża za mówcą. Centralnym elementem pomieszczenia jest kamera, która automatycznie kieruje swoje „oko” na osobę siedzącą przy okrągłym stole, która w danym momencie zabiera głos podczas spotkania online.

Strefy chillout z widokiem na Beskidy

W biurze ICE Mortgage Technology znalazły się dwie strefy relaksu, w których pracownicy mogą zregenerować umysł i naładować baterie.

- Dla wielu organizacji z branży IT głośny, pełen życia game room jest standardem. Także i w tym przypadku dla klienta oczywiste było, że tego typu miejsce pojawi się w ich biurze. Oprócz typowego game roomu powstała również druga, alternatywna przestrzeń do relaksu z wygodnymi szezlongami LinkUP i huśtawkami z linii Tapa. To właśnie tam mogą udać się osoby, które potrzebują się wyciszyć i zregenerować. Widok z okna na piękne pasmo Beskidów dodatkowo temu sprzyja – mówi Anna Maciata, architektka Nowego Stylu.

Nowy Styl to europejski lider kompleksowych rozwiązań meblowych dla przestrzeni biurowych i miejsc użyteczności publicznej. Firma ma przedstawicielstwa w 16 krajach. Rozwiązania i wiedzę o organizacji biur prezentuje w Office Inspiration Centre w Krakowie i 31 showroomach m.in. w Londynie, Paryżu, Warszawie, Monachium, Pradze i Dubaju.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie