REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Za 54 mln zł powstanie energooszczędny budynek na potrzeby urzędu w Zielonej Górze

  • Autor: PAP
  • 30 lis 2022 13:37
Za 54 mln zł powstanie energooszczędny budynek na potrzeby urzędu w Zielonej Górze
Za 54 mln zł powstanie energooszczędny budynek na potrzeby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, fot. Unsplash

W rejonie strefy przemysłowej w Zielonej Górze – Nowym Kisielinie, kosztem ponad 54 mln zł powstanie energooszczędny budynek administracyjny Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. Przeniosą się do niego trzy departamenty urzędu odpowiedzialne za zarządzanie środkami UE.

REKLAMA

  • Za 54 mln zł powstanie energooszczędny budynek na potrzeby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.
  • Przetarg na realizację inwestycji wygrała spółka New Construction Concept z Katowic.
  • Budynek ma być gotowy do końca października 2023 r.

Marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak wskazała, że będzie to "bardzo prosty, samowystarczalny, energooszczędny budynek, dzięki któremu znacznie obniżymy koszty najmu i eksploatacji powierzchni biurowych, ale też koszty energii". Ograniczona zostanie również - jak dodała w komunikacie - niska emisja gazów cieplarnianych do atmosfery.

Lokalizacja trzypiętrowego wzorcowego budynku pasywnego nie jest przypadkowa. Obiekt powstanie w sąsiedztwie budowanego już Parku Technologii Kosmicznych; w pobliżu planowana jest także budowa Inkubatora Przedsiębiorczości wraz z Centrum Ochrony Własności Intelektualnej.

Wartość projektu związanego z budową budynku przekracza 54,2 mln zł. Kwota dofinansowania z UE to blisko 38 mln zł, a wkład własny województwa - ponad 16 mln zł.

Władze regionu wskazały, że każdego roku za wynajem przestrzeni biurowych urząd płaci blisko 1,5 mln zł. Nowy, własny obiekt ma zredukować znacząco te koszty, a zastosowana do jego budowy technologia sprawić, że jego utrzymanie nie będzie drogie.

Budynek administracyjny będzie miał cztery kondygnacje (parter i trzy piętra) o łącznej powierzchni prawie 3,6 tys. mkw. Znajdą się w nim biura, sale konferencyjne, pomieszczenia gospodarcze i techniczne służące interesantom i pracownikom

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie