Zaawansowane prace na budowie pływalni olimpijskiej we Wrocławiuwroclaw.pl - 13-04-2016 10:24


Na budowie przy ul. Wejherowskiej we Wrocławiu już widać zarys nowej, krytej pływalni. Pomiędzy pnącymi się w górę murami można odróżnić nieckę basenu, widoczne są podpory, na których ma być zamontowana widownia - informuje oficjalny portal miejski wroclaw.pl.

Kryta pływalnia jest obiektem niezbędnym do organizacji 10. Światowych Igrzysk Sportowych The World Games, które w 2017 r. odbędą się we Wrocławiu, dlatego wykonawca właśnie od niego rozpoczął prace.

Do zakończenia budowy konstrukcji coraz bliżej i to widać. Jednak najtrudniejsze, czyli montaż całego wyposażenia, jeszcze przed budowlańcami. W tym także ruchome dno. Umożliwi regulację głębokości na połowie basenu, nawet do kilku centymetrów.

Na placu budowy pracuje na co dzień ponad 150 osób. Betonują, spawają, skręcają różne elementy, ale także kopią tam, gdzie prowadzona jest modernizacja basenów zewnętrznych. Dźwig coraz wyżej wznosi elementy szalunków, które służą do wykonania betonowych ścian. Trzeba dobrej synchronizacji, aby prowadzić tak wiele prac równocześnie. Na górze cieśle montują nowe zbrojenie. W podziemiach pływalni przykręcane są rury instalacyjne i wstawiane systemy filtrujące.

Projekt nowej krytej pływalni przygotowało biuro ASPA Pracownia Architektoniczna. Kontrakt realizuje konsorcjum dolnośląskich przedsiębiorstw, któremu przewodzi firma Pre-Fabrykat