Na terenie budowy nowej inwestycji Rank Progress w Pile, trwają prace przy zadaszeniu centrum. Konstrukcja dachu jest wykonana już w ok. 75 procentach. Jednocześnie dobiega końca montaż konstrukcji stalowej obiektu. Generalnym wykonawcą jest Erbud, a projekt architektoniczny wykonali architekci z Chodor-Projekt.
Wewnątrz centrum Galeria Piła rozpoczęto wykonywanie płyty posadzki, montaż instalacji wewnętrznych: elektrycznej wentylacji-klimatyzacji, c.o., c.w.u. oraz instalacji hydrantowej i odwodnienia dachu.
Postęp prac budowlanych widać również na zewnątrz Galerii Piła. Obiekt posiada już oszklone witryny sklepowe, rozpoczęto także montaż dekoracyjnej elewacji. Równolegle prowadzone są również prace związane z budową zewnętrznego i wewnętrznego układu drogowego – trwa przebudowa północnej nitki ul. Zygmunta Starego oraz ul. Zakopiańskiej
i 14-lutego. Na parkingu przylegającym do centrum wykonano już 1/3 nawierzchni.
– Galeria Piła ma bardzo atrakcyjną bryłę i już niedługo, będziemy mogli zobaczyć, jak będzie się prezentować w całości. W maju planujemy zamknąć obiekt i rozpocząć prace wewnątrz. Jednocześnie generalny wykonawca pracuje nad elewacją obiektu – jest już montowana dekoracyjna kostka oraz konstrukcja pod tzw. falę, która będzie głównym elementem ozdobnym fasady galerii – mówi Łukasz Gruszczyński, Dyrektor Marketingu Rank Progress SA.
Budowa Galerii Piła rozpoczęła się w połowie września 2013 r. Kolejnym etapem będą prace wykończeniowe i instalacyjne wewnątrz obiektu oraz w lokalach najemców. Otwarcie centrum planowane jest na IV kwartał br. Generalnym wykonawcą inwestycji w Pile jest firma Erbud SA.
Założyciel, Architekt Studio ADS
Partner Horizone Studio
architekt, współwłaściciel WXCA
współwłaściciel, architekt BB Architekci
architekt, urbanista ArKuS Biuro Projektowo-Doradcze
właściciel, główny projektant FAAR architekci