×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Zabrze wyremontuje ważny dla ruchu most

  • Autor: PAP
  • 09 sie 2022 10:11
Zabrze wyremontuje ważny dla ruchu most
fot. Unsplash

W poniedziałek w Zabrzu rozpoczął się remont mostu nad rzeką Bytomką przy pl. Teatralnym, gdzie zbiega się kilka głównych ulic miasta. W czasie prac, zaplanowanych do końca września br., zachodnia jezdnia mostu zostanie zwężona z dwóch do jednego pasa ruchu.

REKLAMA

  • Zabrze wyremontuje kolejny ważny dla ruchu most
  • W czasie prac, zaplanowanych do końca września br., zachodnia jezdnia mostu zostanie zwężona z dwóch do jednego pasa ruchu.

"Na czas prowadzonych robót dla pojazdów jadących od strony Mikulczyc w kierunku ul. Religi wyznaczono objazd ulicami: Gdańską, Al. Korfantego, Wolności, Miarki, a także ulicami Niedziałkowskiego, Al. Korfantego, Wolności, Miarki" - poinformowało miasto ogłaszając remont.

Most ten wymagał remontu ze względu na stan techniczny.

Jest to już kolejna podobna inwestycja w Zabrzu - z końcem marca br. otwarto np. przepust w ciągu ul. 3 Maja, głównej arterii miasta w osi północ-południe - pomiędzy centrum, a południową dzielnicą Kończyce i autostradą A4. Mimo zaplanowanego 5,5-miesięcznego terminu prace w Kończycach trwały 7 miesięcy, co miało wiązać się z odkryciem niezinwentaryzowanego kabla energetycznego.

W czerwcu 2019 r. z powodu "przedawaryjnego stanu technicznego" zamknięto w centrum miasta most na rzeką Bytomką w ciągu ul. Jagiellońskiej.

Przez dłuższy czas zwężony był w Zabrzu przejazd wiaduktem w ciągu ul. Hermisza nad drogą krajową nr 88. Wcześniej w pobliżu zakończono remont uszkodzonego wiaduktu w ciągu DK88 nad ul. Hagera.

W listopadzie ub. roku MZD z powodu stanu technicznego na rok zamknął wiadukt nad linią kolejową na przelotowej ul. Roosevelta, łączącej Zabrze z Gliwicami. Wprowadzono objazdy: przez ul. de Gaulle'a, rondo Sybiraków i DW902 (DTŚ). Autobusy miejskie skierowano na trasy objazdu przez DTŚ, co powoduje wydłużenie czasu przejazdu. Zgodnie z niedawnymi informacjami MZD także ta inwestycja istotnie wydłuży się: zamiast remontu konieczna okazała się m.in. znacznie szersza odbudowa przyczółków wiaduktu, wraz z podporami i nowymi płytami nośnymi.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie