REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Zabytki odzyskują blask w Warszawie. Kolejne dotacje na 2017 rok

  • Autor: UM Warszawa
  • 18 sty 2017 15:01
Zabytki odzyskują blask w Warszawie. Kolejne dotacje na 2017 rok
fot. Fotolia

Warszawski ratusz wspiera właścicieli obiektów zabytkowych dotacjami na ich remont i konserwację. Właśnie trwa kolejny - na 2017 rok – proces przyjmowania wniosków.

REKLAMA

Od wielu lat Warszawa udziela dotacji właścicielom obiektów wpisanych do rejestru zabytków, aby w zamieszkiwanych lub użytkowanych budynkach mogli przeprowadzać remonty. W latach 2006-16 miasto przekazało na ten cel ponad 113 mln zł - informuje oficjalny portal miejski Warszawy.

Wysokość miejskiego dofinansowania wynosi od 50 do blisko 90 procent kosztów inwestycji. Dzięki dotacji w zabytkowych kościołach, kamienicach, fortach czy na cmentarzach zostały wykonane prace, które zapobiegły ich degradacji i przywróciły dobrą kondycję obiektów. Najczęściej przeprowadzonymi pracami są remonty elewacji, osuszanie i izolacja fundamentów i piwnic, wymiana stolarki czy poszycia dachu.

Właściciele zabytków wpisanych do rejestru zabytków znajdujących się w Warszawie zainteresowani otrzymaniem dofinansowania, mogą składać wnioski o udzielenie dotacji w 2017 roku, na formularzu zgodnym z uchwałą Rady Miasta, w Biurze Stołecznego Konserwatora Zabytków, ul. Nowy Świat 18/20, 00-373 Warszawa lub przesłać pocztą na powyższy adres. Wnioski będą przyjmowane w do 31 stycznia 2017 r. do godz. 16.00 (decyduje data wpływu wniosku do urzędu).

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie