×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Zabytkowa willa, nowoczesna funkcja. Oto MeMo - multimedialna biblioteka w królestwie Ludwika Meyera

  • Autor: PropertyDesign.pl/wyborcza.pl
  • 24 lip 2018 09:00
Zabytkowa willa, nowoczesna funkcja. Oto MeMo - multimedialna biblioteka w królestwie Ludwika Meyera
fot. UM Łódź

W zabytkowej willi Ludwika Meyera w Łodzi powstanie multimedialna biblioteka o nazwie Mediateka Moniuszki, w skrócie MeMo. Autorami wstępnych wizualizacji są pracownia DS Consulting i Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego. Inwestycję wyceniono na 36 mln złotych.

REKLAMA

W połowie lutego 2018 roku władze miasta ogłosiły przetarg na modernizację i przebudowę willi Ludwika Meyera oraz dawnej fabryki przy ul. Tuwima. Niestety na razie inwestycja nie zostanie zrealizowana w całości - projekt przebudowy fabryki przełożono na później. Powód? Zbyt wysokie koszty obu realizacji. 

Miasto chce się skupić na willach przy ul. Moniuszki. Według planów, w jednym ze starych gmachów ma powstać nowoczesna mediateka, w której, prócz standardowej strefy z książkami, znajdą się m.in.: sala spotkań, repozytorium multimedialne, wirtualne muzeum interaktywne i sala do warsztatów, strefa młodzieży oraz Kraina Bajek – strefa dla najmłodszych.

Modernizację willi przeprowadzi konsorcjum trzech firm: Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane Budomal, Mosaicon oraz BTIB-BAU.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie