×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Zabytkowe budynki fabryki Miraculum dostaną drugie życie. To projekt Blok Architekci

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 30 lip 2018 13:43
  • Aktualizacja: 30 lip 2018 13:44
Zabytkowe budynki fabryki Miraculum dostaną drugie życie. To projekt Blok Architekci
fot. mat. pras.

Atal wprowadził do sprzedaży kolejny etap krakowskiego projektu Atal Residence. Zakłada on rewitalizację zabytkowych budynków dawnej fabryki Miraculum, w której powstanie 21 lokali biurowych.

REKLAMA

Cena za mkw. zaczyna się od 12 tys. złotych netto. Inwestycja powstaje na krakowskim Zabłociu, nieopodal ulicy Przemysłowej, w bliskim sąsiedztwie Wisły.

Najnowszy etap Atal Residence obejmuje rewitalizację zabytkowego budynku funkcjonującego dawniej jako część zakładów kosmetycznych Miraculum. Przywrócony zostanie historyczny wygląd zabudowy z uwzględnieniem jej zabytkowych detali, lecz obiekt zmieni swój charakter – oferować będzie przestrzenie biurowe, usługowe oraz handlowe. W inwestycji znajdzie się 21 lokali o zróżnicowanej gamie metraży – od 22,14 mkw. do 514,01 mkw. Dodatkowo istnieć będzie możliwość powiększenia lokali o 8 pomieszczeń przynależnych o powierzchniach od 13,58 do 74,12 mkw. Dla zmotoryzowanych w tej części kompleksu zaprojektowano 21 miejsc postojowych w podziemnej hali garażowej.

- Rośnie popyt na klimatyczne przestrzenie biurowe zlokalizowane w odnowionych obiektach poprzemysłowych. W trend ten wpisuje się inwestycja Atal Residence IV – unikatowy na skalę Krakowa projekt obejmujący rewitalizację budynków dawnej fabryki Miraculum. Dominować w nim będą przestrzenie o postindustrialnym, loftowym charakterze, wzbogacone zabytkowymi detalami. To ciekawa propozycja dla najemców, dla których istotną rolę odgrywa charakter biura. Dzięki zróżnicowanym metrażom lokali przestrzeń dla siebie znajdą tu zarówno większe firmy, jak i mniejsze start-upy – mówi Zbigniew Juroszek, prezes Atal.

W otoczeniu zrewitalizowanego obiektu dawnej fabryki Miraculum powstaje nowy budynek mieszkalny. Lokale zarówno z pierwszego, jak i drugiego etapu inwestycji trafiły już do sprzedaży. W ramach I etapu Atal Residence powstały łącznie 224 mieszkania, dostępnych jest jeszcze 5 z nich. Na drugi etap kompleksu składać się będzie 77 lokali, 5 z nich jest jeszcze w sprzedaży.

W ramach Atal Residence IV zostanie przywrócony historyczny wygląd obiektu wchodzącego w skład dawnej fabryki Miraculum. Spółka zadbała, by zabudowa była dostosowana do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Natomiast elewacja dwóch pierwszych etapów inwestycji nawiązuje do pobliskiej zabudowy i industrialnego charakteru Zabłocia.

Planowany termin oddania inwestycji do użytkowania to II kwartał 2019 r. Za projekt Atal Residence IV odpowiada Blok Architekci.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie