REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Zabytkowy budynek w Łodzi zmieni się w obiekt mixed-use

  • Autor: Łódź.pl, opr. AS
  • 11 lip 2022 13:58
Zabytkowy budynek w Łodzi zmieni się w obiekt mixed-use
Remont łódzkiej famuły Poznańskiego ruszy w 2023 roku, fot. www.lodz.pl

Łódzka Spółka Infrastrukturalna wyremontuje zabytkową famułę Poznańskiego przy ul. Ogrodowej w Łodzi, informuje Łódź.pl. Powstanie obiekt wielofunkcyjny.

REKLAMA

  • Jeszcze we wrześniu ma zostać ogłoszony przetarg na wykonawcę remontu zabytkowej famuły Poznańskiego przy ul. Ogrodowej w Łodzi. 
  • W dawnym domu robotniczym obiekt wielofunkcyjny z lokalami mieszkalnymi, biurami, usługami i hostelem.
  • Inwestycję realizuje Łódzka Spółka Infrastrukturalna, która po niepowodzeniu w znalezieniu prywatnego partnera zdecydowała się na samodzielną inwestycję.
  • Inwestycja ma być zrealizowana z naciskiem na ekologię.
  • Prace budowlane mają rozpocząć się w 2023 roku. 

Poszukiwania partnera bezowocne 

Dawny dom robotniczy zwany famułą Poznańskiego zamieni się w wielofunkcyjny obiekt z biurami, lokalami użytkowymi, częścią mieszkalną i hostelem. Remont przeprowadzi Łódzka Spółka Infrastrukturalna. Początkowo spółka miała nadzieję przeprowadzić inwestycję w formule partnerstwa prywatno-publicznego, jednak - jak informuje Łódź.pl - negocjacje nie przyniosły pożądanych rezultatów. Finalnie postanowiono, że ŁSI przeprowadzi remont dawnego domu robotniczego samodzielnie.

Famuła Poznańskiego po remoncie - wizualizacja widoku z lotu ptaka, fot. www.lodz.pl
Famuła Poznańskiego po remoncie - wizualizacja widoku z lotu ptaka, fot. www.lodz.pl

 

Przetarg na wykonawcę ma zostać ogłoszony jeszcze we wrześniu br. Początek prac przewidziano na 2023 rok. Spółka posiada już gotową dokumentację inwestycji, łącznie z aktualnym pozwoleniem na budowę, więc remont będzie mógł się rozpocząć, gdy tylko uda się wyłonić wykonawcę.

Famuła po remoncie

W odnowionej famule mają powstać biura, na które przeznaczono trzy kondygnacje budynku, 14 lokali użytkowych, 58 mieszkań, a także hostel z 41 pokojami na wynajem. Inwestor dużą wagę przykłada do ekologicznych rozwiązań. W budynku zaplanowano instalację fotowoltaiczną, która ma zasilać obiekt, instalacje do odzysku wody szarej, zbiornik na deszczówką, ogrzewanie z rekuperacją oraz instalację ograniczającą użycie wody w toaletach.

Tak famuła z ul. Ogrodowej ma wyglądać po remoncie, fot. www.lodz.pl
Tak famuła z ul. Ogrodowej ma wyglądać po remoncie, fot. www.lodz.pl

Oprócz tego wokół obiektu (i na nim) będzie mnóstwo zieleni. Pojawią się łąki kwietna, zasadzone zostaną nowe drzewa, trawniki rekreacyjne, budynek będzie miał zielone dachy i ściany. Pojawi się nawet ogród deszczowy!

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie