×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Zabytkowy dom robotniczy Izraela Poznańskiego w Łodzi wraca do żywych

  • Autor: UM Łódź
  • 05 lip 2018 16:50
  • Aktualizacja: 05 lip 2018 16:58
Zabytkowy dom robotniczy Izraela Poznańskiego w Łodzi wraca do żywych
fot. Stefan Brajter / UMŁ

Łódzka Spółka Infrastrukturalna ogłosiła przetarg na modernizację zabytkowego domu robotniczego Izraela Poznańskiego przy ul. Ogrodowej 24. To początek drugiego etapu inwestycji.

REKLAMA

Remont famuły przy ul. Ogrodowej 24 rozpoczęty został w ramach programu "Mia100 Kamienic". Obecnie za modernizację oraz późniejszą eksploatację odpowiada Łódzka Spółka Infrastrukturalna, która ogłosiła przetarg unijny na realizację inwestycji. Potencjalni wykonawcy i podmioty zainteresowane rozbudową mogą zgłaszać swoje oferty od 3 lipca do 9 sierpnia br. Wartość inwestycji to 42 mln zł brutto. To kwota wynikająca z programu funkcjonalno-użytkowego, który został przygotowany pod tę inwestycję. Będzie ona realizowana w systemie "zaprojektuj i wybuduj".

- To prestiżowa lokalizacja, naprzeciw hotelu Andel’s i Manufaktury. W pobliżu już powstają biurowce i kolejne obiekty hotelowe, a w przyszłości będzie stacja kolei podziemnej. Wierzymy, że to miejsce stanie się wizytówką naszego miasta - mówi Paweł Bliźniuk, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi, tłumacząc: - Obiekt przeznaczony zostanie w stu procentach na lokale usługowe. Ze względu na położenie, zainteresowanie rynku oraz zmieniającą się sytuację ekonomiczno-społeczną w Łodzi, zdecydowaliśmy, że to jest najbardziej optymalny wariant. Potwierdziły to analizy techniczno- ekonomiczne przeprowadzone przez spółkę.

W ramach inwestycji lokale mieszkalne przekwalifikowane zostaną na lokale wyłącznie usługowe, odnowiona będzie także elewacja oraz przestrzeń wokół budynku. Jedna ze znajdujących się tam komórek przekształcona zostanie w garaż dla samochodów osobowych w układzie piętrowym, druga będzie rozebrana. Pojawią się nowe nasadzenia, drzewa, zieleńce oraz system zagospodarowania wody deszczowej. Robotnicy wyremontują także znajdujące się tam ogrodzenie i bramy wejściowe.

Prace remontowe potrwają 20 miesięcy od momentu podpisania umowy z wykonawcą. Według planów będzie to listopad 2018 r. Inwestycja ma być zakończona w 2021 r. Wszystkie roboty prowadzone są we współpracy z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie