REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Zabytkowy Młyn Maria przechodzi kolejną metamorfozę

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 24 lut 2020 16:35
Zabytkowy Młyn Maria przechodzi kolejną metamorfozę
Młyn Maria to zabytkowa nieruchomość, położona w centrum Wrocławia na dwóch odrzańskich wyspach Piasek i Młyńskiej, fot. mat. inwestora

Wielowiekowe budynki Młyna Maria we Wrocławiu przechodzą kolejną metamorfozę. Obecnie trwają prace wykończeniowe. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Maćków Pracowania Projektowa.

REKLAMA

RealCo Property Investment and Development rewitalizuje i przekształca kompleks zabytkowych budynków Młyna Maria, nadając im nowe funkcje mieszkalną i usługową. Na zlecenie RealCo, prowadzeniem i nadzorem prac budowlanych zajmuje się Miastoprojekt. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Maćków Pracowania Projektowa. Pośród podwykonawców znaleźli się również Ozbud i Keller.

Młyn Maria to zabytkowa nieruchomość, położona w centrum Wrocławia na dwóch odrzańskich wyspach Piasek i Młyńskiej. Pierwszy młyn przy ulicy Staromłyńskiej powstał w 1242 r. Potem wielokrotnie zmieniał właścicieli, jak również swoją architektoniczną strukturę. Na przełomie XIX i XX wieku przeszedł gruntowną modernizację i stał się jednym z najbardziej efektywnych młynów w regionie. Powojenny rozwój przemysłu spożywczego na obrzeżach Wrocławia wygasił podstawową, produkcyjną funkcję Młyna. Przez stulecia tylko jedna rzecz nie uległa zmianie: towarzyszące mu wiernie kanały młyńskie.

Wyjściowym założeniem do projektu było zachowanie i wyeksponowanie walorów historycznych i kulturowych budowli. Na inwestycję Młyn Maria składają się zarówno budynki, jak również nabrzeża i kanały, które są świadkiem kilkusetletniej tradycji przemysłu zbożowego na wyspach odrzańskich.

Ukończenie inwestycji zaplanowano na II kwartał 2021r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie