REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Zamiast hotelu - wielopoziomy parking park & ride. Wielkie zmiany przy oświęcimskim dworcu

  • Autor: PAP
  • 08 gru 2017 15:42
Zamiast hotelu - wielopoziomy parking park & ride. Wielkie zmiany przy oświęcimskim dworcu
fot. unsplash

Oświęcimski magistrat ogłosił przetarg na wykonawcę rozbiórki nieczynnego od wielu lat hotelu przy dworcu kolejowym. W jego miejscu do 2019 r. ma powstać wielopoziomowy parking typu park and ride - podał w piątek oświęcimski magistrat.

REKLAMA

Firmy mogą składać oferty do 22 grudnia. Wykonawca, z którym zostanie podpisana umowa, będzie miał maksymalnie 90 dni na rozebranie budynku.

Rzecznik samorządu Katarzyna Kwiecień poinformowała, że realizacja inwestycji planowana jest w latach 2018-2019. Będzie wiązała się nie tylko z wyburzeniem hotelu, ale m.in. też przebudową przebiegającej tutaj ulicy.

Parking będzie miał cztery kondygnacje, zaparkuje w nim 300 samochodów. Na parterze zaprojektowano miejsca dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Tam też można będzie naładować akumulatory samochodów elektrycznych. Znajdą się miejsca dla rowerów, skuterów i motocykli.

Inwestycja będzie kosztowała 16,8 mln zł. Kwiecień poinformowała, że samorząd pozyskał na ten cel dofinansowanie z funduszy UE w wysokości 14,3 mln zł, czyli 85 proc. kosztów. Reszta będzie pochodziła z budżetu miasta.

Zdaniem prezydenta Oświęcimia Janusza Chwieruta teren w pobliżu dworca kolejowego to od lat nierewitalizowana częścią miasta. "Z racji znajdującej się tu stacji kolejowej jest jednak często odwiedzana, także przez turystów" - powiedział samorządowiec. Jak dodał, miasto przygotowywało się do realizacji projektu od czterech lat.

Siedmiokondygnacyjny budynek hotelu Glob został wybudowany w latach 80. XX. Od wielu lat jest nieczynny.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie