REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Zaplanowano rozbudowę paryskiego Disneylandu

  • Autor: PAP
  • 28 lut 2018 09:30
Zaplanowano rozbudowę paryskiego Disneylandu
fot. pixabay.com

Amerykańska firma The Walt Disney poinformowała we wtorek o planach rozbudowy słynnego parku rozrywki Disneyland pod Paryżem. Inwestycja ma kosztować około 2 mld euro; powstaną trzy nowe strefy tematyczne.

REKLAMA

Nowe obszary parku mają być inspirowane "Gwiezdnymi Wojnami", serią filmów o superbohaterach tworzoną na podstawie komiksów wydawnictwa Marvel oraz filmem "Frozen".

Zgodnie z oświadczeniem The Walt Disney Company jest to jeden z najbardziej ambitnych projektów firmy od otwarcia Disneylandu w paryskiej stolicy w 1992 r.

Na kompleks Disneyland Paris, będący najchętniej odwiedzaną atrakcją turystyczną Europy, składają się obecnie m.in. dwa parki tematyczne, siedem hoteli z 5,8 tys. pokoi, strefa rozrywki Disney Village o powierzchni 30 tys. metrów kwadratowych oraz dwa centra kongresowe. Od otwarcia paryski Disneyland odwiedziło ponad 320 mln osób.

Jak przewidziano, inwestycja ma obejmować powiększenie kompleksu, budowę m.in. kolejnych atrakcji oraz nowego jeziora, które będzie sceną dla odbywających się w parku spektakli i połączy dobudowane obszary. Nie podano jednak planowanej daty ukończenia.

O projekcie poinformowano po spotkaniu dyrektora wykonawczego The Walt Disney Company Roberta A. Igera z francuskim prezydentem Emmanuelem Macronem, które odbyło się w Pałacu Elizejskim.

Zgodnie z danymi firmy Disneyland pod Paryżem odpowiada za 6,2 proc. wpływów do francuskiego budżetu z turystyki, znacznie "napędza rozwój społeczny i ekonomiczny" w tym kraju oraz zatrudnia ponad 16 tys. pracowników z około stu państw.

Zapowiedź rozbudowy parku została podana do wiadomości w rok po 25. rocznicy powstania kompleksu i zakończeniu dwuletniego programu przebudowy, w ramach którego zaktualizowano i odnowiono wiele atrakcji.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie