×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Zaprojektowali oświetlenie Stadionu Narodowego

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 23 maj 2014 12:34
Zaprojektowali oświetlenie Stadionu Narodowego
Stadion Narodowy nocą, fot. PL.2012+
Zaprojektowali oświetlenie Stadionu Narodowego
Zaprojektowali oświetlenie Stadionu Narodowego
Zaprojektowali oświetlenie Stadionu Narodowego
Zaprojektowali oświetlenie Stadionu Narodowego

Mecz, koncert, festiwal, konferencja – żadne z tych wydarzeń nie mogłoby się odbyć bez odpowiedniej oprawy. Kluczowym elementem każdej oprawy jest oświetlenie. Innowacyjnym oświetleniem Stadionu Narodowego zajął się Osram.

REKLAMA

Gra światłem to droga do stworzenia odpowiedniej, adekwatnej do konkretnego wydarzenia i niepowtarzalnej atmosfery. Gra światłem to sztuka, którą Osram opanował do perfekcji. Stadion Narodowy to miejsce, które do perfekcji dąży podczas organizacji każdego wydarzenia. Wspólny mianownik i dotychczasowa owocna współpraca przesądziły o tym, że obie marki od dziś są partnerami.

Osram odpowiada za oświetlenie najważniejszych miejsc i wydarzeń na świecie. Wśród nich stadion w Sao Paulo – jedna z aren piłkarskich Mistrzostw Świata w Brazylii, czy paryski Disneyland. Osram nie boi się wyzwań. Za takie z pewnością trzeba uznać oświetlenie Kaplicy Sykstyńskiej, Capital Gate w Abu Zabi oraz… rozświetlenie elewacji Stadionu Narodowego.

- Jesteśmy dumni, że mogliśmy zaprojektować oświetlenie Stadionu Narodowego. Jest bardzo nowoczesną realizacją, w której wykorzystaliśmy innowacyjne technologie. Energooszczędność i pełną elastyczność uzyskaliśmy dzięki zastosowaniu technologii LED. Możliwość tworzenia form świetlnych o dowolnych rozmiarach i kształtach, różnym natężeniu i barwach światła sprawiają, że jest to idealne narzędzie do podkreślania zarówno fasad obiektów jak i ich architektonicznych detali. Nasze rozwiązanie pozwoliło na przemianę statycznej bryły budynku w multimedialny ekran – mówi Janusz Mitko, dyrektor marketingu i strategii sprzedaży na Europę Wschodnią w firmie Osram.

Potwierdzeniem zdanego egzaminu jest międzynarodowa nagroda Lighting Design Awards za oświetlenie elewacji Stadionu Narodowego. To jedyne miejsce w Polsce gdzie wykorzystano aż 1648 opraw Liner XB-36, z których każda wyposażona jest w 36 modułów LED dużej mocy. Świecące na biało lub czerwono oprawy mogą być dowolnie ściemniane lub rozjaśniane. Założyliśmy, że rozświetlona fasada powinna „komunikować” się z widzami i przechodniami. Nowoczesny system sterowania, który również dostarczyła firma Osram, umożliwia kreowanie dynamicznych scenariuszy świetlnych, napisów, znaków graficznych i innych efektów podczas ważnych wydarzeń – dodaje Janusz Mitko. To nie tylko efektowne, lecz także oszczędne rozwiązanie, które wpisuje się w strategię optymalizacji kosztów, realizowaną przez PL.2012+, operator obiektu.

Spółka PL.2012+ i światowy lider na rynku oświetleniowym podpisali umowę o współpracy. Osram została oficjalnym dostawcą Stadionu Narodowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie