×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Zazieleniasz stolicę? Zgłoś się do konkursu

  • Autor: UM Warszawa
  • 04 lip 2018 15:42
Zazieleniasz stolicę? Zgłoś się do konkursu
fot. pixabay

Tylko do soboty, 7 lipca można przesłać zgłoszenie do 35. edycji konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni”. Ogrody, ogródki, a nawet ukwiecone okna powalczą o tytuł najpiękniejszych w swoich kategoriach.

REKLAMA

Do konkursu przystąpić może każdy mieszkaniec Warszawy, firma i instytucja działająca na terenie miasta, a także grupy osób podejmujące zielone inicjatywy. Ogrody nagradzane będą w trzech głównych kategoriach: człowiek, firma, sąsiedzi. Co roku przyznawana jest Nagroda im. Stefana Starzyńskiego. Nagrody rozda także Towarzystwo Przyjaciół Warszawy - w sześciu kategoriach oceniane będą: balkony, loggie, okna, ogródki przydomowe, budynki i tereny ogólnodostępne, osiedla i inne formy zieleni miejskiej. Dodatkowo przyznany zostanie tytuł „Mister Kwiatów” za całościowe ukwiecenie budynku.

„Warszawa w kwiatach i zieleni” jest akcją promującą upiększanie przestrzeni ogólnodostępnych, ekologię oraz ogrodnictwo. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się także akcje towarzyszące festiwalowi, m.in. Ruchome Ogrody Warszawy i Punkty Porad Ogrodniczych. W zeszłym roku w wydarzeniach związanych z „Warszawą w kwiatach i zieleni” wzięło udział kilka tysięcy osób, a swoje zielone dzieła zgłosiło rekordowe pół tysiąca mieszkańców.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie