Zeitgeist we współpracy z firmą Activ Investment wybuduje w Krakowie przy ul. Racławickiej 58 obiekt z apartamentami serwisowanymi połączony z częścią dla studentów. Zakończenie projektu planowane jest na trzeci kwartał 2024 r.
Po pandemii życie w Krakowie wraca powoli do normy, miasto ponownie odwiedzają turyści i studenci. Z myślą o potrzebach mieszkaniowych tak jednych, jak i drugich Zeitgeist zaplanował inwestycję, która powstanie w dzielnicy Krowodrza, przy ulicy Racławickiej 58.
To już kolejna transakcja tej firmy w Krakowie. - Kraków cieszy się dużą popularnością zarówno wśród Polaków, jak i cudzoziemców, którzy chętnie przyjeżdżają tu w interesach, aby wypocząć czy też zdobyć wykształcenie. Miejsca noclegowe w dobrym standardzie są bardzo poszukiwane. Zdecydowaliśmy więc zbudować obiekt, który spełni potrzeby wielu typów osób jednocześnie. Mamy na to ciekawy pomysł oraz wydane pozwolenie na budowę, dlatego ruszamy z pracami pełną parą – mówi Peter Noack, CEO Zeitgeist Asset Management.
- Jako deweloper działający od ponad 26 lat posiadamy doświadczenie w realizowaniu inwestycji mieszkaniowych, stale poszukując nowych dróg rozwoju. Dla Zeitgeist stworzymy unikatowy projekt i zapewnimy najwyższą jakość, którą mogą potwierdzić tysiące naszych zadowolonych klientów. Jesteśmy pełni entuzjazmu, rozpoczynając nowy rozdział w biznesowej historii firmy – dodaje Pani Monika Kudełko, dyrektor ds. strategii i komunikacji marketingowej ACTIV INVESTMENT.
Umowa między inwestorem a deweloperem została podpisana w modelu forward purchase co w tym przypadku oznacza, że nieruchomość nabyły obie strony - sprzedający i kupujący. Zeitgeist zobowiązał się do kupna budynku po zakończeniu budowy oraz zapewnił wcześniejsze finansowanie poszczególnych etapów budowy.
Zaletą lokalizacji przy Racławickiej jest m. in. bliska odległość do ważnych krakowskich uczelni w tym – Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Rolniczego, Uniwersytetu Pedagogicznego i Politechniki Krakowskiej. Budynek znajdować się będzie w sąsiedztwie ścisłego centrum Krakowa, gdzie mieści się biznesowe życie, a także liczne tereny rekreacyjne, zabytki i sklepy.
Pokoje w części apartamentowej będą głównie trzy lub czteroosobowe, choć oczywiście nie zabraknie klasycznych „jedynek" i „dwójek". W części studenckiej przeważać zaś będą pokoje jednoosobowe. W obu segmentach przewidziano pralnie samoobsługowe. Ponadto, w garażu podziemnym znajdzie się dziesięć ładowarek dla aut elektrycznych w oraz 104 miejsca na rowery – część z nich na zewnątrz budynku.
Nie bez znaczenia jest zielony aspekt położenia inwestycji. W bezpośrednim otoczeniu znajdują się aż cztery parki: Park św. Wincentego á Paulo, Krakowski, Jordana i Kleparski. Lokatorzy będą mogli również skorzystać z uroków Błoni, jednych z największych w Europie terenów zielonych, znajdujących się w centrum miasta. Miejsce cenione jest przez spacerowiczów i osoby prowadzące aktywny tryb życia, jak biegacze czy rowerzyści. W okolicy odbywa się co roku wiele imprez rozrywkowych i kulturalnych.
Obecnie w Polsce przebywa ponad 1,2 mln żaków. Według najnowszych analiz przeprowadzonych przez CBRE, na zakwaterowanie w państwowym akademiku może liczyć jedynie co dziesiąty student. W samym tylko Krakowie studiuje blisko 130 tys. osób (w tym ponad 9 tys. cudzoziemców) - na 15 uczelniach publicznych oraz 9 prywatnych. Miejsca w domach studenckich cieszą się największą popularnością spośród różnych form najmu. Dlatego akademiki tworzone przez prywatnych inwestorów wypełniają bardzo ważną niszę, wychodząc naprzeciw podstawowej potrzebie studenta – wygodnego miejsca do życia, nauki i integracji.
- Z naszego doświadczenia wynika, że studenci poszukują zakwaterowania w nowoczesnym otoczeniu i bezproblemowego dostępu do technologii. Mamy ciągle pełne obłożenie domu studenckiego przy ul. Koszykarskiej, co sprawia, że oczywistym sygnałem jest dla nas potrzeba tworzenia w Krakowie kolejnych możliwości zakwaterowania dla żaków - mówi Zdena Noack, dyrektor zarządzająca Zeitraum Student Housing. - Po sukcesie naszych czeskich akademików dokładnie wiemy, czego oczekują od nas młodzi ludzie i właśnie taki standard zaproponujemy w nowej inwestycji przy Racławickiej. Pomaga nam w tym autorska platforma zeitraum.re, która służy do rezerwacji pokoi i łatwego podpisywania umów – dodaje.
W proces tworzenia inwestycji zaangażowani byli doradcy z kancelarii DWF.
Architekt, właściciel Plus Architekci
architekt, założyciel Mode:lina Architekci
architekt, założyciel Mode:lina Architekci
Architekt, założyciel BJK Architekci
architekt, założyciel CDF Architekci
architekt, właściciel AMC Chołdzyński