Zieleń pasuje do wszystkiegoPropertydesign.pl - 15-06-2016 16:10


Prywatny deweloper stworzy nową przestrzeń publiczną na warszawskich Odolanach. Po zakończeniu inwestycji nowy park przekaże na rzecz miasta.

Wiadomo jak będzie wyglądał Park na Odolanach. W centralnej części powstanie duży plac zabaw dla dzieci. Niewątpliwą atrakcją będzie kwiecisty labirynt. Zakończenie inwestycji planowane jest w tym roku.

Od kilku miesięcy trwają prace związane z przygotowaniem niezbędnej dokumentacji potrzebnej do rozpoczęcia budowy parku na Odolanach. Została już wykonania inwentaryzacja geodezyjna drzew i całej zieleni. Na jej podstawie został wykonany i uzgodniony projekt zieleni. Trwają prace nad projektem oświetlenia parku.

- Przygotowywane jest również porozumienie, które zostanie podpisane przez ZGN Wola oraz firmę Robyg. To właśnie deweloper na własny koszt będzie realizować inwestycję. ZGN Wola przekazał już oświadczenie o możliwości dysponowania nieruchomością na cele budowlane. - Gotowy jest już projekt przyszłego parku. Teren o powierzchni 1,2 ha, który położony jest u zbiegu ul. Sowińskiego i Jana Kazimierza zyska zupełnie nowy wygląd – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.

W centralnej części parku powstanie duży plac zabaw dla dzieci w różnym wieku. Do dyspozycji najmłodszych będzie linarium, piaskownica oraz zestaw zabawowy składający się m.in. z drabinek, zjeżdżalni oraz lin służących do wspinania. Niewątpliwą atrakcją będzie również kwiecisty labirynt wykonany z niskiego - 30-centymetrowego - formowanego żywopłotu z tawuły japońskiej.

Głównym elementem zagospodarowania będą ciągi piesze łączące ul. Sowińskiego oraz Jana Kazimierza. Powstaną również mniejsze alejki parkowe z nawierzchni naturalnej. Całość zostanie dopełniona nasadzeniami drzew i krzewów. Kompozycja nasadzeń zieleni oparta będzie na kolistych rabatach, skupionych wzdłuż głównej ścieżki i zamkniętych formowanym żywopłotem z irgi błyszczącej. Planowane jest dosadzenie 32 szt. drzew z gatunku brzoza, jarząb, ambrowiec, a także ponad tysiąc sztuk krzewów (tawuła, dereń, tawuła, berberys, irga) oraz dodatkowo róże okrywowe i byliny.

Na realizację inwestycji firma Robyg przeznaczy kwotę 350 tys. zł. Po zakończeniu prac teren zostanie bezpłatnie przekazany na rzecz miasta.