Zielona Góra czeka na nowy Dom Harcerza. Tak będzie wyglądałPropertyDesign.pl - 29-09-2016 13:30


W ciągu miesiąca ma być ogłoszony przetarg na nowy Dom Harcerza w Zielonej Górze. Obiekt autorstwa Krystyny Goińskiej z Atelier-Projekt będzie jeszcze bardziej dostosowany do potrzeb młodzieży i pracowników.

7 mln złotych - tyle mniej więcej będzie kosztowała budowa nowego  Dom Harcerza przy ul. Wyszyńskiego w Zielonej Górze. Inwestycja będzie składać się z wyremontowanego hotelu asystenta UZ oraz nowego budynku - oba budynki będą scalone łącznikiem.

Autorem projektu jest Krystyna Goińska z  Atelier-Projekt z Zielonej Góry.

- Przetarg na nowy Dom Harcerza powinien zostać ogłoszony w ciągu miesiąca. Inwestycja będzie wspierana pieniędzmi Unii Europejskiej z programu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Budynek powinien być gotowy w sierpniu 2017 r. Przeprowadzka do nowego obiektu planowana jest na 1 września przyszłego roku - dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miasta.

Obecnie Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji "Dom Harcerza" w Zielonej Górze jest miejscem, w którym spotykają się młodzi ludzie, żeby realizować swoje pasje, rozwijać talenty, uczyć się nowych technik. Nowy obiekt ma być bardziej dostosowany do ich potrzeb. Z obiektu będą też korzystać uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej.