×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Zielona Mapa prowadzi warszawiaków do zielonych miejsc stolicy

  • Autor: PAP
  • Opublikowano: 17 lip 2018 14:40
  • Zaktualizowano: 17 lip 2018 14:39
Zielona Mapa prowadzi warszawiaków do zielonych miejsc stolicy
fot. pixabay

Zielona Mapa to serwis, który wskazuje warszawiakom najatrakcyjniejsze pod względem fauny i flory miejsca w stolicy i okolicach. Instruuje, jak do nich dojechać komunikacją miejską, a także informuje o bioróżnorodności miasta.

REKLAMA

Zielona Mapa to serwis internetowy, który wskazuje ponad 50 najatrakcyjniejszych pod względem fauny i flory miejsc w Warszawie i dookoła niej. Znaleźć tam można też listę m.in. ponad 40 gatunków bylin, drzew i krzewów, które warto sadzić w mieście.

Jak wytłumaczył PAP Michał Grobelny z Zarządu Transportu Miejskiego, "przekazujemy w ten sposób informacje, gdzie i jakie atrakcyjne gatunki zwierząt oraz roślin można spotkać w Warszawie, a także wskazujemy, jak dojechać do tych miejsc transportem publicznym".

Oprócz informacji o możliwości bezpośredniego dojazdu komunikacją miejską do interesujących zielonych miejsc serwis zawiera także m.in. podpowiedzi, jakie rośliny warto sadzić, żeby osiągnąć ekologiczny efekt, np. oczyszczania powietrza, oraz wiedzę o tym, jak niebezpieczny dla człowieka jest hałas komunikacyjny.

"To takie miejsce w internecie, gdzie można zaplanować sobie podróż do wspaniałych miejsc Warszawy, ale też dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o bioróżnorodności stolicy" - podkreślił Grobelny.

W serwisie jest także mapa tzw. Zielonych Przystanków. Wskazuje, który przystanek znajduje się w pobliżu atrakcyjnego miejsca, bo - jak podkreślił rzecznik ZTM - nazwy przystanków często rządzą się własnymi prawami.

Jak informuje ZTM w komunikacie prasowym, w stolicy jest 12 rezerwatów przyrody, m.in. Las Kabacki, Ogród Botaniczny Polskiej Akademii Nauk w Powsinie, Kampinoski Park Narodowy i Las Bielański.

Zielona Mapa to wspólne przedsięwzięcie Zarządu Transportu Miejskiego i Miejskich Zakładów Autobusowych. Korzystać z niej można pod adresem www.zielonamapa.waw.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie