REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Zielone certyfikaty na topie

  • Autor: propertynews.pl
  • 28 gru 2017 16:37
fot. pixabay.com

W 2017 roku blisko 100 budynków w Polsce zostało uznanych za wybudowane zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa i uzyskało certyfikat ekologiczny, z czego 96 proc. projektów było certyfikowane niemal po równo w brytyjskim systemie BREEAM i w amerykańskim LEED, a pozostałe 4 proc. w innych systemach, takich jak: polski Green Building Standard, francuski HQE i amerykański WELL Building Standard.

REKLAMA

Rok 2017 był dla nowego systemu oceny budynków WELL Building Standard 2017 bardzo udany. Duże zainteresowanie certyfikatem zauważono m. in. we Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Holandii, podkreślając jednocześnie jego szybką ekspansję w Polsce i Szwecji. Obecnie na rynku europejskim jest już siedem certyfikowanych projektów i cztery wstępnie certyfikowane, z czego pierwsze zarejestrowane w tym roku projekty znajdują się w Finlandii, w Niemczech, na Węgrzech, we Włoszech i właśnie w Polsce - wynika z danych przekazanych przez jednostkę certyfikacyjną IWBI.

Koniec roku sprzyja podsumowaniom i ocenom tego, co udało się dokonać w mijającym roku. Na polskim rynku nieruchomości i budownictwa na szczególną uwagę zasługuje wzrost udziału inwestorów w dążeniu do tworzenia zdrowych budynków. Łatwość, z jaką nowy certyfikat trafia do przekonania inwestorów, jest tylko dowodem coraz większej ekologicznej świadomości społeczeństwa i świadectwem powszechnej potrzeby wspierania zdrowego życia użytkowników powstających budynków.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie