REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Zielone dziedzińce i łąkowa roślinność. Szkoła według Macieja Siudy

  • Autor: haloursynow.pl
  • 19 paź 2017 10:18
Zielone dziedzińce i łąkowa roślinność. Szkoła według Macieja Siudy
źródło: Maciej Siuda Pracownia
Zielone dziedzińce i łąkowa roślinność. Szkoła według Macieja Siudy

Przy ul. Zaruby na warszawskich Kabatach powstanie kompleks oświatowy z zielonymi dziedzińcami i tarasem na dachu. Wszystko dzięki pierwszemu w Warszawie konkursowi architektonicznemu na projekt budynku szkoły i przedszkola, który zwyciężyła pracownia projektowa Macieja Siudy.

REKLAMA

Konkurs na koncepcję architektoniczną budynku oświatowego to niecodzienny ruch ze strony włodarzy. W składzie jury, które działało pod przewodnictwem architekta Jerzego Grochulskiego, znaleźli się architekci, przedstawiciele miasta Warszawy oraz dzielnicy Ursynów.

Nagrodą dla zwycięzcy jest 40 tys. złotych oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki.

Jury wyłoniło zwycięski projekt, który wyszedł spod kreski zespołu Maciej Siuda Pracownia Projektowa OOA z Warszawy, w którego skład wchodzą: Maciej Siuda, Tomasz Piątek, Jakub Andrzejewski, Tomasz Czuban, Jan Szeliga i Marta Tomasiak.

Projekt wyróżniał się prostymi formami, wykorzystaniem naturalnych materiałów, doborem zieleni, stonowaną estetyką oraz nawiązaniem do bliskości Lasu Kabackiego. Na uwagę zasługuje łąkowa roślinność zaplanowana na dziedzińcach oraz tarasy na dachu przedszkola.

Nowa placówka na Kabatach ma według planów pomieścić minimum 420 uczniów oraz 200 przedszkolaków.

Przy ul. Zaruby na 7 tys. mkw. mają powstać dwa dwupiętrowe budynki z placami zabaw, terenem rekreacyjnym oraz salą sportową. Na realizację inwestycji przeznaczono 30 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie