×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Zielone Polesie nie do poznania

  • Autor: UM Łódź
  • 29 maj 2018 10:50
Zielone Polesie nie do poznania
fot. UM Łódź

Remont ulicy 1 Maja i Wólczańskiej w Łodzi dobiegł końca. Ulice te zmieniły się one nie do poznania. Stara i zniszczona nawierzchnia asfaltowa została zastąpiona kostką granitową. Powstały tu także szerokie chodniki, ale to nie wszystko.

REKLAMA

Łódź zakończyła prace na ulicy 1 Maja i Wólczańskiej. Pojawiło się przy nich dużo zieleni. Łącznie zasadzono 28 klonów pospolitych, 6 platanów i 4700 krzewów ozdobnych, m.in.: bukszpany, trzmieliny, hortensje, barwinki, róże, krzewuszki.

Stara i zniszczona nawierzchnia asfaltowa została zastąpiona kostką granitową. Powstały także szerokie chodniki. Ustawiliśmy ławki i stojaki na rowery. Całość oświetlają nowe stylizowane latarnie.

Kontynuując projekt Zielonego Polesia, w tym roku Łódź chce przebudować ul. Więckowskiego na odcinku od Gdańskiej do Zachodniej. Ogłoszony jest już przetarg.

Ulica zachowa swoją obecną funkcjonalność. Na przebudowanej jezdni nadal będą dwa pasy ruchu dla samochodów. Odnowimy również chodniki, które częściowo powstaną z płyt granitowych. Przy nich zasadzimy 14 drzew (grabów pospolitych). Nie zabraknie także miejsc postojowych, które zostaną wyznaczone po północnej stronie ulicy.

Przebudowa tych ulic jest częścią dużego projektu Zielone Polesie, który zakłada poprawę jakość mieszkania w tym rejonie miasta i ma zachęcić łodzian, aby pozostali w centrum Łodzi. Uzupełnieniem ulic ogrodów będą parki kieszonkowe, które powstają w miejscach skwerów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie