REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Zielone przystanki wkrótce w Krakowie

  • Autor: UM Kraków
  • 19 mar 2018 16:22
fot. pixabay.com

Już wkrótce na wybranych krakowskich przystankach zostanie wykonany montaż ekologicznych modułów, których głównym motywem są żywe rośliny tworzące naturalną ochronę antysmogową.

REKLAMA

Odwołujący się do natury, ekologiczny design wiat ma sprawiź, że oczekiwanie na nich będzie przyjemniejsze. Dodatkowo zadaniem nowych instalacji będzie pochłanianie pyłów. Pilotażowy projekt, pod nazwą „zielone przystanki” realizowany jest w ramach trójstronnego porozumienia, które zostało zawarte pomiędzy: Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu, Zarządem Zieleni Miejskiej oraz pomysłodawcą projektu - firmą AMS S.A - podaje oficjalny portal miejski Krakowa.

ZZM wykona nasadzenie oraz będzie utrzymywał zieleń. AMS jest odpowiedzialny za projekt spójny z linią mebli miejskich, montaż wymienionych konstrukcji oraz ich utrzymanie.

Pierwsze „zielone punkty” na mapie Krakowa pojawią się w czterech lokalizacjach: ławka czworoboczna wokół drzewa na przystanku autobusowym Teatr Ludowy, pergola z ławeczkami na przystanku tramwajowo-autobusowym Centrum Kongresowe ICE, moduły płotków wygradzających na przystanku tramwajowym Rondo Grzegórzeckie i pergola z ławeczkami na przystanku autobusowym AGH/UR.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie