REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Zielone światło dla rewitalizacji Starego Fordonu. To będzie przyszła wizytówka Bydgoszczy

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 16 sty 2018 11:03
fot. UM Bydgoszcz

Wydana została decyzja środowiskowa na rewitalizację Starego Fordonu w Bydgoszczy. Pozwoli ona wiosną zakończyć prace projektowe i rozpocząć jeszcze w tym roku pierwsze prace budowlane.

REKLAMA

Rewitalizacja Starego Fordonu polegać ma między innymi na przebudowie ulic Bydgoskiej i przyległych, które pozwolą na dostęp do nowych terenów rekreacyjnych nad Wisłą oraz najważniejszych atrakcji. Zaplanowano też stworzenie nowych miejsc rekreacji pomiędzy brzegiem Wisły i ulicą Promenada, która ma pełnić funkcje bulwaru. Zaplanowano tam, między innymi skatepark, tor dla jazdy wyczynowej na rowerze, miejsce na organizację pikników, scenę, boisko. Spółka ADM kontynuować ma prace przy remontach komunalnych budynków. Ze środków na rewitalizację planowana jest również przebudowa Rynku. Konkurs na jego zagospodarowanie został rozstrzygnięty w grudniu. W ramach osobnego opracowania w trybie „projektuj i buduj” zlecone zostanie też wykonanie fragmentu umocnionego nabrzeża umożliwiającego wodowanie łodzi - podaje oficjalny portal miejski Bydgoszczy.

Prace nad dokumentacją projektowa rozpoczęły się w 2015 roku. Projektanci musieli uwzględnić między innymi okresowe zalewanie terenów oraz ingerencję w tereny objęte szczególnymi formami ochrony („Natura 2000”). Rozwiązania były też istotnie korygowane po konsultacjach z mieszkańcami oraz z inicjatywy m.in. Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu. Uzyskanie decyzji środowiskowej pozwoli dokończyć prace projektowe i zlecić następnie prace budowlane. W pierwszej kolejności, jeszcze w tym roku rozpocznie się remont ul. Bydgoskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie