×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Zielone zakątki przy łódzkich bibliotekach - ekologiczny trend integrujący mieszkańców

  • Autor: UM Łódź
  • 06 wrz 2022 16:50
Zielone zakątki przy łódzkich bibliotekach - ekologiczny trend integrujący mieszkańców
W filiach Biblioteki Miejskiej w Łodzi powstają zielone zakątki: ogródki, łąki kwietne, zielone patia. fot. Shutterstock / Juergen Bauer Pictures

W filiach Biblioteki Miejskiej w Łodzi powstają zielone zakątki  - miejsca spotkań i integracji mieszkańców. W mieście jest ich coraz więcej.

REKLAMA

Coraz częściej w ramach działań ekologicznych wokół bibliotek w Łodzi powstają zielone zakątki, przeczytamy na Łódź.pl. Przybierają one formę ogródków, placyków, podwórek czy patio. Są to miejsca spotkań, relaksu z książką, integrujące lokalną społeczność, już także na etapie powstawania, gdyż nierzadko czytelnicy biorą czynny udział w ich tworzeniu.

W ostatnim czasie Biblioteki Miejskie w Łodzi wzbogaciły się o kilka kolejnych oaz zieleni. W bibliotece SŁÓWKA na skwerku powstał ogród społeczny.  Z niewielkiego trawnika przed biblioteką TRAF zrobiono ogródek. 

 

Na tyłach biblioteki TATARAK powstał sąsiedzki ogródek, który z zarośniętego i pozbawionego duszy terenu zamienił się w uroczy zakątek, w którym można się zrelaksować i odetchnąć.  W filii 37 przy ul. Sienkiewicza stworzono zielony zakątek na podwórku – po uporządkowaniu terenu posadzono piękne rośliny i posiano łąkę kwietną. 

Jak przypomina Łódź.pl, pierwszą biblioteką, która doczekała się ogrodu, była ROZGRYWKA. Ogród jest tam stale powiększany i urozmaicany. Od maja 2020 r. powstał m.in. skalniak, zbudowano meble i akcesoria z drewna, stworzono ścieżkę sensoryczną dla dzieci czy posadzono zioła i warzywa w skrzyniach.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie