REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Zielony budżet i Lublin polubili się

  • Autor: Portal Samorządowy
  • 09 lis 2017 12:02
Zielony budżet i Lublin polubili się
Lublin, Fot. pixabay

Tylko do 12 listopada można składać w Lublinie projekty w ramach Zielonego Budżetu. Lublin jest pierwszym miastem w Polsce, które zdecydowało się na wprowadzenie Zielonego Budżetu.

REKLAMA

Już pierwsza edycja Zielonego Budżetu spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. Zgłosili oni 107 projektów poświęconych zieleni zarówno w Śródmieściu jak i w poszczególnych dzielnicach na kwotę blisko 16 mln zł. Po ocenie ekspertów do realizacji trafiły 24 najbardziej nowatorskie, najciekawsze lub społecznie najbardziej potrzebne projekty.Pomysł do Zielonego Budżetu może zgłosić każdy mieszkaniec Lublina, organizacja pozarządowa czy Rada Dzielnicy. Projekty, podobnie jak w roku ubiegłym, przyjmowane będą wyłącznie w wersji elektronicznej.

- Z dumą przyglądałem się zainteresowaniu mieszkańców pierwszą edycją programu i jakości zgłaszanych projektów. Mieszkańcy po raz kolejny pokazali, że chętnie włączają się w budowanie swojego miasta, a zrealizowane projekty, w których wyłonieniu pomogli nam eksperci, są prawdziwą wizytówką miasta obywatelskiego - mówi Krzysztof Żuk, prezydent miasta.

Realizację Zielonego Budżetu, podobnie jak w pierwszej edycji, będzie nadzorował Miejski Architekt Zieleni wspierany przez inne wydziały Urzędu Miasta Lublin. Zgłaszane projekty w pierwszej kolejności będą sprawdzane pod kątem formalnym, tj. własność gruntów, stan prawny nieruchomości, zapisy w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, układ infrastruktury podziemnej i nadziemnej, planowane inwestycje, zgodność z przepisami prawa oraz możliwość realizacji w ciągu jednego roku.

W kolejnym etapie, zostaną ocenione pod względem merytorycznym. W tym celu został powołany Zespół Ekspertów, w skład którego wchodzą przedstawiciele Biura Partycypacji Społecznej, Miejskiego Architekta Zieleni oraz eksperci z zakresu zieleni, gospodarki przestrzennej i krajobrazu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie