×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Znamy datę otwarcia Centrum Marszałkowska. Inwestycja, która odmieni Warszawę?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 14 mar 2018 11:07
  • Aktualizacja: 14 mar 2018 11:12
Znamy datę otwarcia Centrum Marszałkowska. Inwestycja, która odmieni Warszawę?
fot. mat. prasowe

Początek lata otworzy nowy rozdział w historii ścisłego Śródmieścia Warszawy. Już 6 czerwca br. odbędzie się otwarcie długo wyczekiwanego przez mieszkańców sklepu Sezam i Pasażu Rowickiego w ramach inwestycji Centrum Marszałkowska spod kreski pracowni Juvenes-Projekt.

REKLAMA

Centrum Marszałkowska, nowoczesny kompleks handlowo-biurowy zlokalizowany na skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej na przecięciu dwóch linii metra stworzy nową przestrzeń spotkań, zakupów i umożliwi chwilę wytchnienia w zrewitalizowanym pasażu im. Witolda Rowickiego. To pierwszy budynek wykorzystujący w pełni potencjał biznesowy, kulturalny, handlowy i transportowy Śródmieścia: zapewnia dogodny dojazd każdym środkiem transportu, kontynuuje high-street Ściany Wschodniej, a także będzie pierwszym budynkiem biurowo-handlowym w Warszawie z widokiem na długo wyczekiwane siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej i TR Warszawa. Budynek znajduje się w kulturalnym centrum Warszawy, kilka minut spaceru dzieli go m.in. od Filharmonii Narodowej, Państwowego Muzeum Etnograficznego, Narodowej Galerii Sztuki Zachęta, Kinoteki w Pałacu Kultury i Nauki czy Teatru Dramatycznego.

Dzięki wspólnej inicjatywie wyłącznie polskich firm o wieloletniej tradycji i ugruntowanej pozycji, do budynku powróci w nowej odsłonie słynny sklep Sezam. Na warszawiaków będzie czekał m.in. odrestaurowany, doskonale znany neon Sezam, a także wejście do sklepu ozdobione oryginalną ceramiką zachowaną z historycznego punktu.

- Sezam wróci w nowoczesnej, pięknej odsłonie i z delikatesowym asortymentem. Ale to, co najważniejsze, czyli profesjonalna i pomocna obsługa – pozostanie niezmienne. To ludzie tworzą klimat i sprawiają, że Sezam znowu będzie tak lubianym przez mieszkańców miejscem nie tylko na zakupy, ale i na spotkania. To będzie ważny dzień dla nas i dla warszawiaków. Z niecierpliwością wyczekuję czerwca i serdecznie wszystkich zapraszam – mówi Anna Tylkowska, prezes Warszawskiej Spółdzielni Spożywców Społem Śródmieście.

Już dziś można obserwować w pełni odsłoniętą szklaną fasadę Centrum Marszałkowska, w której pięknie odbija się Pałac Kultury i Nauki oraz zabudowa Placu Defilad. Dzięki wielopłaszyznowej, nieregularnej formie budynku, inspirowanej zabudową ul. Marszałkowskiej, w obiekcie udało się stworzyć 9 różnej wielkości zielonych tarasów, o łącznej powierzchni ponad 1000 mkw. Choć aż 1/4 terenu Warszawy jest pokryta lasami i parkami, to wprowadzenie każdej ilości zieleni w Śródmieściu, jest na wagę złota. Częścią inwestycji będzie także pasaż im. Witolda Rowickiego, zrewitalizowana przestrzeń publiczna zaprojektowana z myślą o odpoczynku w sercu miasta.

- Przykładamy najwyższą uwagę do tego, by nasze inwestycje służyły wszystkim mieszkańcom. Stworzenie miejsca wytchnienia w ścisłym Śródmieściu Warszawy było naszą ambicją od chwili rozpoczęcia prac projektowych. Wypełniliśmy przestrzeń małą architekturą, krzewami i kwiatami, które umilą dzień mieszkańcom, przechodniom i rowerzystom korzystającym z pobliskich licznych ścieżek rowerowych i stacji Veturilo – dodaje Rafał Szczepański, wiceprezes zarządu BBI Development.

Otwarcie Centrum Marszałkowska nastąpi po 2 latach budowy wykonywanej sprawnie przez generalnego wykonawcę Korporację Budowlaną Doraco. Roboty budowlane były bardzo wymagające z powodu małej działki w ścisłym centrum miasta, a sam budynek częściowo stoi na fundamentach historycznej, przedwojennej siedziby PKO. Jeszcze przed oficjalnym otwarciem w czerwcu elewacja budynku zostanie pięknie, ale dyskretnie podświetlona, w symboliczny sposób podkreślając wartość Centrum Marszałkowska dla miasta.

- Centrum Marszałkowska to nasz duży sukces. Przewidujemy, że w momencie otwarcia części biurowej budynku planowanej na jesień, będzie ona w pełni skomercjalizowana. Nasi najemcy doceniają prestiżową lokalizację, dogodny transport i doskonałą ekspozycję. Ze statystyk wynika, że 30 proc. warszawiaków przynajmniej raz w tygodniu przechodzi lub przejeżdża przy naszej inwestycji. Jesteśmy dumni, że oddajemy taki projekt warszawiakom i Warszawie – mówi Michał Skotnicki, prezes zarządu BBI Development.

Centrum Marszałkowska to nowoczesny kompleks biurowo-handlowy położony przy skrzyżowaniu dwóch linii metra, połączony ze stacją Świętokrzyska. Budynek zaoferuje nowoczesne powierzchnie biurowe w standardzie BREEAM Excellent – zostały już wynajęte w ponad 70 procentach, a wkrótce inwestorzy ogłoszą nowych najemców. Centrum Marszałkowska zaoferuje łącznie 16 500 mkw. powierzchni, z czego parter i kondygnacja podziemna będą przeznaczone na handel i usługi. Centrum Marszałkowska zostało zaprojektowane zgodnie z filozofią budynku miejskiego położonego w ścisłym centrum Warszawy, do którego dojazd odbywa się głównie rozbudowaną siecią transportu publicznego. Dlatego obiekt oferuje wystarczającą liczbę 106 miejsc w parkingu podziemnym, w tym stacje do ładowania samochodów elektrycznych. Na rowerzystów czeka z kolei aż 36 miejsc, a także pełna infrastruktura, m.in. wygodne szatnie z prysznicami.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie