REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Znamy datę otwarcia Centrum Marszałkowska. Inwestycja, która odmieni Warszawę?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 14 mar 2018 11:07
Znamy datę otwarcia Centrum Marszałkowska. Inwestycja, która odmieni Warszawę?
fot. mat. prasowe
Znamy datę otwarcia Centrum Marszałkowska. Inwestycja, która odmieni Warszawę?
Znamy datę otwarcia Centrum Marszałkowska. Inwestycja, która odmieni Warszawę?
Znamy datę otwarcia Centrum Marszałkowska. Inwestycja, która odmieni Warszawę?
Znamy datę otwarcia Centrum Marszałkowska. Inwestycja, która odmieni Warszawę?

Początek lata otworzy nowy rozdział w historii ścisłego Śródmieścia Warszawy. Już 6 czerwca br. odbędzie się otwarcie długo wyczekiwanego przez mieszkańców sklepu Sezam i Pasażu Rowickiego w ramach inwestycji Centrum Marszałkowska spod kreski pracowni Juvenes-Projekt.

REKLAMA

Centrum Marszałkowska, nowoczesny kompleks handlowo-biurowy zlokalizowany na skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej na przecięciu dwóch linii metra stworzy nową przestrzeń spotkań, zakupów i umożliwi chwilę wytchnienia w zrewitalizowanym pasażu im. Witolda Rowickiego. To pierwszy budynek wykorzystujący w pełni potencjał biznesowy, kulturalny, handlowy i transportowy Śródmieścia: zapewnia dogodny dojazd każdym środkiem transportu, kontynuuje high-street Ściany Wschodniej, a także będzie pierwszym budynkiem biurowo-handlowym w Warszawie z widokiem na długo wyczekiwane siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej i TR Warszawa. Budynek znajduje się w kulturalnym centrum Warszawy, kilka minut spaceru dzieli go m.in. od Filharmonii Narodowej, Państwowego Muzeum Etnograficznego, Narodowej Galerii Sztuki Zachęta, Kinoteki w Pałacu Kultury i Nauki czy Teatru Dramatycznego.

Dzięki wspólnej inicjatywie wyłącznie polskich firm o wieloletniej tradycji i ugruntowanej pozycji, do budynku powróci w nowej odsłonie słynny sklep Sezam. Na warszawiaków będzie czekał m.in. odrestaurowany, doskonale znany neon Sezam, a także wejście do sklepu ozdobione oryginalną ceramiką zachowaną z historycznego punktu.

- Sezam wróci w nowoczesnej, pięknej odsłonie i z delikatesowym asortymentem. Ale to, co najważniejsze, czyli profesjonalna i pomocna obsługa – pozostanie niezmienne. To ludzie tworzą klimat i sprawiają, że Sezam znowu będzie tak lubianym przez mieszkańców miejscem nie tylko na zakupy, ale i na spotkania. To będzie ważny dzień dla nas i dla warszawiaków. Z niecierpliwością wyczekuję czerwca i serdecznie wszystkich zapraszam – mówi Anna Tylkowska, prezes Warszawskiej Spółdzielni Spożywców Społem Śródmieście.

Już dziś można obserwować w pełni odsłoniętą szklaną fasadę Centrum Marszałkowska, w której pięknie odbija się Pałac Kultury i Nauki oraz zabudowa Placu Defilad. Dzięki wielopłaszyznowej, nieregularnej formie budynku, inspirowanej zabudową ul. Marszałkowskiej, w obiekcie udało się stworzyć 9 różnej wielkości zielonych tarasów, o łącznej powierzchni ponad 1000 mkw. Choć aż 1/4 terenu Warszawy jest pokryta lasami i parkami, to wprowadzenie każdej ilości zieleni w Śródmieściu, jest na wagę złota. Częścią inwestycji będzie także pasaż im. Witolda Rowickiego, zrewitalizowana przestrzeń publiczna zaprojektowana z myślą o odpoczynku w sercu miasta.

- Przykładamy najwyższą uwagę do tego, by nasze inwestycje służyły wszystkim mieszkańcom. Stworzenie miejsca wytchnienia w ścisłym Śródmieściu Warszawy było naszą ambicją od chwili rozpoczęcia prac projektowych. Wypełniliśmy przestrzeń małą architekturą, krzewami i kwiatami, które umilą dzień mieszkańcom, przechodniom i rowerzystom korzystającym z pobliskich licznych ścieżek rowerowych i stacji Veturilo – dodaje Rafał Szczepański, wiceprezes zarządu BBI Development.

Otwarcie Centrum Marszałkowska nastąpi po 2 latach budowy wykonywanej sprawnie przez generalnego wykonawcę Korporację Budowlaną Doraco. Roboty budowlane były bardzo wymagające z powodu małej działki w ścisłym centrum miasta, a sam budynek częściowo stoi na fundamentach historycznej, przedwojennej siedziby PKO. Jeszcze przed oficjalnym otwarciem w czerwcu elewacja budynku zostanie pięknie, ale dyskretnie podświetlona, w symboliczny sposób podkreślając wartość Centrum Marszałkowska dla miasta.

- Centrum Marszałkowska to nasz duży sukces. Przewidujemy, że w momencie otwarcia części biurowej budynku planowanej na jesień, będzie ona w pełni skomercjalizowana. Nasi najemcy doceniają prestiżową lokalizację, dogodny transport i doskonałą ekspozycję. Ze statystyk wynika, że 30 proc. warszawiaków przynajmniej raz w tygodniu przechodzi lub przejeżdża przy naszej inwestycji. Jesteśmy dumni, że oddajemy taki projekt warszawiakom i Warszawie – mówi Michał Skotnicki, prezes zarządu BBI Development.

Centrum Marszałkowska to nowoczesny kompleks biurowo-handlowy położony przy skrzyżowaniu dwóch linii metra, połączony ze stacją Świętokrzyska. Budynek zaoferuje nowoczesne powierzchnie biurowe w standardzie BREEAM Excellent – zostały już wynajęte w ponad 70 procentach, a wkrótce inwestorzy ogłoszą nowych najemców. Centrum Marszałkowska zaoferuje łącznie 16 500 mkw. powierzchni, z czego parter i kondygnacja podziemna będą przeznaczone na handel i usługi. Centrum Marszałkowska zostało zaprojektowane zgodnie z filozofią budynku miejskiego położonego w ścisłym centrum Warszawy, do którego dojazd odbywa się głównie rozbudowaną siecią transportu publicznego. Dlatego obiekt oferuje wystarczającą liczbę 106 miejsc w parkingu podziemnym, w tym stacje do ładowania samochodów elektrycznych. Na rowerzystów czeka z kolei aż 36 miejsc, a także pełna infrastruktura, m.in. wygodne szatnie z prysznicami.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie