Znamy wykonawcę kolejnych czterech budynków w Centrum Praskim KoneserPropertyDesign.pl - 14-11-2016 09:09


Hochtief Polska podpisał umowę na budowę czterech budynków biurowo-handlowych w zespole zabudowy Centrum Praskie Koneser w dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek Koneser. Projekt architektoniczny Konesera opracowała pracownia Juvenes.

Inwestorem projektu jest spółka Centrum Praskie Koneser Sp. z o.o. Warszawski Oddział HOCHTIEF Polska rozpocznie prace budowlane już w listopadzie bieżącego roku. Planowany termin zakończenia prac to grudzień 2017 roku. W ramach umowy powstaną cztery nowe budynki (F, H, O i P) w części komercyjnej Konesera, które będą mieć od dwóch do sześciu kondygnacji naziemnych i po trzy kondygnacje podziemne. Powierzchnia części naziemnej obiektów realizowanej przez HOCHTIEF Polska wyniesie 32 000 mkw.

Centrum Praskie Koneser to inwestycja zakładająca rewitalizację oraz nadanie nowych funkcji obiektom wchodzącym w skład dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek, położonej w sercu Starej Pragi – przy ulicy Ząbkowskiej. Komercyjna część projektu – realizowana przez Grupę Liebrecht & wooD oraz BBI Development S.A. – oferuje 20 000 mkw. powierzchni przeznaczonych na funkcje handlowe, usługowe, gastronomiczne i kulturalne, a także 25 500 mkw. powierzchni biurowych, w tym  biura loftowe. W Koneserze powstanie też hotel Moxy Warsaw Praga (marka Marriot International),  centrum konferencyjnoeventowe, a także pierwsze na świecie Muzeum Polskiej Wódki.

Od listopada 2015 roku działa tu już Campus Warsaw – pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej centrum wsparcia dla start-upów sygnowane przez Google.