REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Znamy wykonawcę remontu dworca w Zgorzelcu

  • Autor: PAP
  • 21 lut 2018 12:09
Znamy wykonawcę remontu dworca w Zgorzelcu
fot. unsplash

Około 7 mln zł będzie kosztować przebudowa dworca w Zgorzelcu. W środę PKP SA podpisały w tej sprawie umowę z wykonawcą. Inwestycja ma zakończyć się w pierwszym kwartale przyszłego roku.

REKLAMA

Wykonawcą prac remontowych będzie firma Berger Bau Polska.

Jak podano w komunikacie Polskich Linii Kolejowych SA, w ramach prac remontowych odnowiona zostanie elewacja dworca, wymienione zostaną okna i drzwi. Przebudowane będą także pomieszczenia wewnątrz budynku.

Część powierzchni w budynku dworca zostanie wykorzystana przez lokalny samorząd. Zagospodarowany ma być także teren przy dworcu, gdzie powstaną miejsca postojowe.

Po przebudowie dworzec zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku powstaną m.in. ścieżki dla osób niewidomych i niedowidzących oraz oznaczenia w alfabecie Braille'a.

Zakończenie modernizacji planowane jest na pierwszy kwartał przyszłego roku. W trakcie prac budowlanych podróżni będą mogli korzystać z dworca tymczasowego.

Koszt inwestycji to około 7 mln zł, zostanie ona sfinansowana ze środków budżetu państwa i własnych PKP SA.

Zgorzelec (dawniej Zgorzelec Ujazd) to kolejny dworzec modernizowany przez PKP SA na Dolnym Śląsku. Obecnie prace budowlane prowadzone są m.in. w Świętej Katarzynie, Siechnicach, Strzelinie, Chojnowie czy Żarowie. Pod koniec stycznia br. spółka podpisała również umowy na wykonanie projektów przebudowy kolejnych ośmiu dworców kolejowych w województwie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie