×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Zobacz, jak pięknieje Księży Młyn

  • Autor: UM Łódź
  • 04 kwi 2022 15:15
  • Aktualizacja: 04 kwi 2022 15:17
Zobacz, jak pięknieje Księży Młyn
Remonty na Księżym Młynie nie zwalniają tempa, fot. Stefan Brajter

Remonty na Księżym Młynie w Łodzi nie zwalniają tempa - kończą się prace w kolejnych famułach. Co już zostało zrobione, a co powstanie w odnowionych przestrzeniach?

REKLAMA

Położony we wschodniej części centrum Łodzi dawny zespół fabryczno-mieszkalny Karola Scheiblera przeżywa dziś swój renesans. 70 proc. odnowy zabytkowego osiedla jest już za nami.

- Przebudowane famuły czekają na lokatorów, a pracownie twórcze na artystów. Nie brakuje też zupełnie nowych przestrzeni do wspólnych spotkań. Działa już klub Księży Młyn, nowa poczta i zaplecze estrady. To miejsce zachwyca, z każdą wizytą odkrywam je na nowo. Niezwykłą historię miejsca i ludzi tu mieszkających można spotkać na każdym kroku - mówi Hanna Zdanowska, prezydent miasta Łodzi.

Remonty na Księżym Młynie

- Prace na Księżym Młynie nie zwalniają. Oddajemy kolejne wyremontowane kompleksowo famuły. Odnowione zostały cztery budynki mieszkalne przy głównej alei, a w nich 34 mieszkania, lokale poczty i Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz dodatkowy lokal użytkowy w budynku ul. Księży Młyn 5. Ponadto wyremontowane zostały trzy budynki gospodarcze komórek lokatorskich i dwa budynki gospodarcze, których przeznaczenie zmieniliśmy na pracownie twórcze. Modernizacji poddana została działka o powierzchni 9 000 m2 - mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Zabytkowe famuły odnowione od dachu po piwnice

Cztery famuły pod adresami Księży Młyn 1,3,5,9 przeszły kompleksową modernizację. Pod numerem 1 oddanych mieszkańcom zostanie 5 lokali mieszkalnych, poczta oraz świetlica dla najmłodszych, pod 2 natomiast 10 komfortowych mieszkań komunalnych. Księży Młyn 5 to 8 lokali mieszkalnych i pracownia dla artystów, pod numerem 9 natomiast znalazło się 11 mieszkań. W budynkach wymieniono instalacje, wzmocniono konstrukcje, ponadto są nowe okna i drzwi.

Przy wyremontowanych famułach Księży Młyn 1,3,5,9 zasadzonych zostało łącznie 21 drzew.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie