REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Zobacz, jak powstaje Varso. To będzie najwyższy budynek w Polsce

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 29 maj 2018 16:26

Oto najświeższa relacja z prac nad nową inwestycją Varso w samym centrum Warszawy. Bohaterami aktualnego etapu robót są zbrojarze, którzy przygotowują płyty fundamentowe. Pierwszy z budynków - środkowe Varso 1 - już za około miesiąc osiągnie poziom "zero".

REKLAMA

 

Wyróżniająca się część Varso, położona najbliżej Al. Jana Pawła II, to 53-piętrowy wieżowiec zwieńczony 80-metrową iglicą. Najwyższy budynek w Polsce pomieści przede wszystkim komfortowe biura. Jednak jego szczególną atrakcją będzie taras widokowy, położony na wysokości 230 metrów, a więc dwukrotnie większej niż ten w Pałacu Kultury i Nauki. Spektakularne widoki Warszawy i jej okolic czekają też gości restauracji na 46. i 47. piętrze budynku.

Inwestor HB Reavis postawił na najlepszych architektów. Projekt przygotowano w pracowniach Foster&Partners i HRA Architekci. Z brytyjskiej pracowni nad projektem pracował m.in. Grant Brooker, Krzysztof Górnicki i Jędrzej Kolesinski. Na parterach dwóch niższych budynków zaprojektowanych przez polską pracownię architektoniczną Hermanowicz Rewski Architekci, pracownicy biurowi i sąsiedzi znajdą niewielkie sklepy, punkty usługowe, restauracje i kawiarnie. Pasaże pod dachem będą służyć warszawiakom przez cały rok.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie