×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Zobacz plakaty z całego świata

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 28 maj 2014 16:53
Zobacz plakaty z całego świata
Międzynarodowe Biennale Plakatu w Muzeum Plakatu
Zobacz plakaty z całego świata
Zobacz plakaty z całego świata

W czerwcu rusza pokaz blisko 500 plakatów zakwalifikowanych do 24. edycji Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie. To najbardziej prestiżowy konkurs w dziedzinie projektowania graficznego, prezentujący dzieła twórców z całego świata.

REKLAMA

Polska, Chiny, Japonia, Iran, Niemcy – z tych państw nadesłano najwięcej zgłoszeń na 24. Międzynarodowe Biennale Plakatu. Jak zawsze wydarzenie przyciągnęło uwagę artystów ze wszystkich kontynentów – łącznie zarejestrowanych zostało 3814 plakatów z 61 krajów. Do tegorocznej edycji prace zgłosiło 1672 twórców - uznanych artystów (2601 plakatów), jak i debiutantów (1213 prace). Najlepsze plakaty, wybrane przez Międzynarodowe Jury, będą prezentowane na wystawie głównej, która zostanie otwarta 7 czerwca i będzie czynna do 14 września 2014 w Muzeum Plakatu w Wilanowie. Druga wystawa należąca do konkursu – „Złoty Debiut” im. Henryka Tomaszewskiego – będzie miała miejsce w galerii Salon Akademii w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, od 7 czerwca do 4 lipca 2014.

W założeniach konkursu, które są niezmienne od 1966 roku, MBP diagnozuje kondycję tej dziedziny twórczości. Impreza ma charakter prestiżowy i nobilitujący dla wszystkich uczestników. Warszawskie Biennale to jedyny konkurs na świecie, o charakterze otwartym, w którym obok znamienitych i wysoko notowanych twórców prezentują swoje prace również młodzi adepci kierunków artystycznych.

Wystawom konkursowym towarzyszyć będą dwie inne, równie ważne dla Biennale: Laureatów poprzedniej edycji i Jurorów edycji obecnej. Muzeum Plakatu w Wilanowie jest organizatorem konkursu od 1994 roku. Przy tegorocznym Biennale współpracuje z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie i ze Stowarzyszeniem Twórców Grafiki Użytkowej.

Dwie wystawy konkursowe zgłoszonych prac, wybranych przez Międzynarodowe Jury, będzie można oglądać od 7 czerwca 2014 r. w galeriach Muzeum Plakatu w Wilanowie i galerii Salon Akademii w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Wystawy 24. Międzynarodowego Biennale Plakatu:

- 08.06 – 14.09.2014 - wystawa konkursowa 24. MBP w Muzeum Plakatu w Wilanowie

- 07.06 – 04.07.2014 - wystawa konkursowa „Złoty Debiut” im H. Tomaszewskiego, galeria Salon Akademii, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

- 07.06 – 31.07.2014 - Laureaci 23. MBP i Jurorzy 24. MBP, Centrum Łowicka w Warszawie

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie