REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Zrewitalizowany za 6 mln zł park w Jaraczewie zdewastowany

  • Autor: PAP
  • 28 wrz 2022 14:35
Zrewitalizowany za 6 mln zł park w Jaraczewie zdewastowany
Zrewitalizowany za 6 mln zł park w Jaraczewie zdewastowany, fot. shutterstock

Policja poszukuje sprawców zniszczeń w zrewitalizowanym parku w Jaraczewie - poinformowała w środę PAP oficer prasowa jarocińskiej policji asp. sztab. Agnieszka Zaworska.

REKLAMA

W minioną sobotę w wielkopolskim Jaraczewie k. Jarocina odbyła się uroczystość oddania do użytku zrewitalizowanego parku. Koszt inwestycji pochłonął blisko 6,2 mln zł, z czego ponad 5 mln to dofinansowanie ze środków unijnych.

W parku przebudowano alejki i drogi dojazdowe, wybudowano pomosty i kładki, scenę oraz widownię.

Na powierzchni 10 hektarów wygospodarowano też miejsca na plac zabaw, siłownię i stojaki na rowery. Nowe trawniki zajmują powierzchnię 37 tysięcy metrów kwadratowych, posadzono 2 tysiące kwiatów i kilka tysięcy krzewów.

Inwestycja, jak powiedziała PAP z-ca burmistrza Jaraczewa Olga Kaczmarek, trwała rok.

"Niestety już kilkanaście godzin później po zakończonej uroczystości, w nocy z soboty na niedzielę, doszło do dewastacji znacznej części parku. Sprawcy wjeżdżając samochodem osobowym uszkodzili około 400 metrów nawierzchni ścieżek, lampę oświetleniową, trawniki znajdujące się przy ścieżkach, klomb z krzewami" - poinformował na swoim profilu społecznościowym burmistrz Jaraczewa Dariusz Strugała, dołączając do opisu zdjęcia.

Szacunkowe koszty strat wyceniono na ok. 30 tys. zł.

"W związku z zaistniałą sytuacją zostały podjęte kroki, które mają na celu zidentyfikowanie sprawców i ich ukaranie. We współpracy z Komendą Powiatową Policji w Jarocinie, która prowadzi sprawę, dołożymy wszelkich starań, aby winni zostali pociągnięci do odpowiedzialności. Dzięki zainstalowanym kamerom monitoringu został zebrany bardzo dokładny materiał dowodowy, uzupełniony zdjęciami wykonanymi kilka chwil po zdarzeniu" - przekazał burmistrz.

Władze gminy podjęły decyzję o wprowadzeniu zakazu wjazdu pojazdami na tereny rekreacyjne parku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie