×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Industrialne biuro od Michel Design

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 23 kwi 2014 10:36
Industrialne biuro od Michel Design
Biuro RAI w Trójmieście według projektu Michel Design
Industrialne biuro od Michel Design
Industrialne biuro od Michel Design
Industrialne biuro od Michel Design
Industrialne biuro od Michel Design
Industrialne biuro od Michel Design
Industrialne biuro od Michel Design
Industrialne biuro od Michel Design
Industrialne biuro od Michel Design

Na życzenie klienta wnętrze zostało zachowane w kolorach betonowych szarości z elementami barw logo firmy, jednak całość pomimo surowych, metalowych elementów sprawia wrażenie wnętrza przytulnego i sprzyjającego pracy. Aranżację lokalu o powierzchni 56 mkw. dla Przedsiębiorstwa Budowlanego RAI w Trójmieście, wykonała Helena Michel z pracowni Michel Design.

REKLAMA

Biuro RAI podzielono na kilka stref - te do pracy przy biurkach, aneks kuchenny, toaletę i przestrzeń konferencyjną. W organizacji i odseparowaniu ich od siebie pomogły mleczno-białe, półprzeźroczyste ścianki osadzone w stalowych łącznikach.

Industrialne wnętrza

Na życzenie klienta wystrój lokalu miał być zachowany w stylu industrialnym z nutą elegancji. Dlatego też na całej powierzchni biura ułożono szare, wielkoformatowe płyty. Ściana przy wejściu została ozdobiona pionową kompozycją wykonaną z gresowych płytek o rdzawym odcieniu oraz dwóch niebieskich, szklanych szyb, które się na siebie nakładają. Takie połączenie kolorów było celowe - rdzawo-pomarańczowy i niebieski nawiązują bowiem do kolorystyki zastosowanej w logo firmy RAI. W podobnych barwach została zachowana także kuchnia.

Centralnym punktem biura jest stół konferencyjny, którego nogi zostały wykonane na wzór przemysłowej kratownicy, z rurek nierdzewnych o wysokim połysku. Jedna ze ścian została ozdobiona zacieranym betonem dekoracyjnym i galerią rysunków architektonicznych. Wzdłuż niej zaprojektowano prawie pięciometrową komodę na dokumenty. Oświetlenie całego biura stanowią duże, industrialne lampy i reflektory skierowane na stanowiska pracy.

Design lat '50.

Stonowana przestrzeń biurowa, nabiera niezwykłego charakteru dzięki ikonom amerykańskiego designu z lat pięćdziesiątych - stylowym fotelom biurowym EA 117 Charlesa Eamesa i srebrno-szarym biurkom na cienkich stalowych nogach.

Toaleta również jest urządzona nietypowo. To bardzo minimalistyczne wnętrze wykończone płytami o chropowatej fakturze z szarego gresu oraz płytkami imitującymi stare drewno. Wszystkie meble, zarówno te biurowe jak i łazienkowe zostały zaprojektowane specjalnie pod tę przestrzeń.

- Moim celem było stworzenie spersonalizowanego biura - tak jak życzył sobie tego klient – komentuje architekt Helena Michel z Michel Design. - Przy tworzeniu projektu chciałam również uciec od powielania sztampowych biurowych realizacji i korzystania z gotowych zestawów mebli biurowych produkowanych seryjnie. Dlatego każdy detal, taki jak nogi stołu, stelaże, ścianki czy meble został zaprojektowany specjalnie na potrzeby tego spersonalizowanego miejsca – konkluduje Michel.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie