Firma Trans.eu, zajmująca się logistyką przewozu towaru, otworzyła swój oddział w centrum Wrocławia. Za projekt przestrzeni z widokiem na panoramę miasta odpowiada Anna Kołodzińska i Marta Niedbalec.
Jasny i konsekwentny podział na pomieszczenia został ustalony przez prezesa zarządu i CEO firmy, zgodnie z filozofią pracy. - Naszym zadaniem była aranżacja i wyposażenie wszystkich pomieszczeń, z naciskiem na kreatywne rozwiązania, stworzenie przestrzeni stymulującej o jasnym przekazie. Projektowany lokal biurowy nie jest główną siedzibą firmy, rozwiązania miały być przede wszystkim przyjazne i dostosowane do wymagań pracowników - wspomina architekt Marta Niedbalec.
Etap projektowy trwał trzy tygodnie, na pełną realizację przewidziane było kolejne osiem. - Oczekiwany efekt udało się osiągnąć dzięki intensywnej i dynamicznej współpracy z inwestorem, pamiętając o ograniczonym czasie oczekiwania na dostawę i produkcję elementów oraz o ekonomicznym podejściu przy urządzaniu tymczasowo wynajmowanego lokalu - dodaje architekt Anna Kołodzińska.
Strefa wejściowa
Aranżację tej części charakteryzuje nowoczesna i elegancka stylistyka. Strefa wejściowa to jednokorystyczne pomieszczenie: intensywny granat maskuje uskoki ścian i sufitów, jednocześnie ukrywa niezbędne wyposażenie – szafę na ubrania, regał na dokumenty, biurko sekretarki. Wszystko tworzy monolityczną przestrzeń.
Trans Cafe
Przestrzeń odpoczynku pracowników ma gwarantować dużą różnorodność spędzenia czasu i możliwość spotkań. - Przestrzeń ma być ‘fun’, zgodnie ze współczesnymi trendami, jednak ponieważ firma jest polska, stawiamy na polskie skojarzenia i sentymenty - wszystko z przymróżeniem oka - nadmienia Kołodzińska. Kluczowe miejsce w pomieszczeniu to korporacyjny ‘coffee corner’ - tutaj w formie klasycznego polskiego kredensu z ekspresem. Nazwa Trans Cafe nawiązuje do sposobu nazewnictwa zespołów pracowników w firmie, co potęguje znaczenie pomieszczenia w całym biurze.
Pomieszczenia biurowe
Firma stawia na współczesny, światowy system pracy pracowników, przy zachowaniu maksymalnego komfortu pracy indywidualnej. - W przeciwieństwie do pomieszczeń wypoczynkowych, biura są surowe i stonowane. Część mebli pochodzi z poprzedniego biura firmy. Pomieszczenia pracy kreatywnej są podporządkowane technice sześciu kapeluszy Edwarda de Bono (Six Thinking Hats), przydatnej przy pracy nad produktem innowacyjnym - mówi Niedbalec.
Feel Free
Motywem występującym w całym biurze jest hasło przewodnie, w różnych konfiguracjach, pojawiające się na ścianach w postaci prostych dowcipnych grafik. Ponieważ firma ma zasięg międzynarodowy, hasła są w języku angielskim.
inwestor: Logintrans
autorzy: Anna Kołodzińska, Marta Niedbalec
projekt: 2015
realizacja: 2015
powierzchnia: 900 m2
lokalizacja: Wrocław
projekt i wykonanie elementów graficznych: kolektyf.com
projekt stołu - karuzeli: Anna Kołodzińska
wykonanie stołu - karuzeli: Domowa Stolarnia
zieleń: Kwiatownia
fot. Marta Niedbalec
© Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
architekt, partner More Design & Architecture (MRDA)
architekt, partner More Design & Architecture (MRDA)
właściciel werk.pl
współzałożyciel, wiceprezes zarządu MWM Architekci
Biuro Architektoniczne STRUKTURA
wspólnik MWM Architekci