×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Inca Play - bajkowy świat dziecięcych zabaw w nowej odsłonie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 25 wrz 2015 12:16
  • Aktualizacja: 25 wrz 2015 12:21
Inca Play - bajkowy świat dziecięcych zabaw w nowej odsłonie
Nowa odsłona Inca Play w Blue City

Dzięki architektom z pracowni MWJW Architekci i 2mch Architekci udało się całkowicie odmienić wnętrze centrum zabaw Inca Play w Blue City. Prace przeprowadzone w ostatnim czasie są kontynuacją przemiany całościowego wizerunku placu zabaw. Inca Play stała się jasnym, przestronnym wnętrzem z nowoczesnym designem pełnym koloru.

REKLAMA

Olbrzymim przedsięwzięciem był remont i przemalowanie istniejących urządzeń zabawowych -  koła diabelskiego i skaczącej wieży, łącznie z rozmontowaniem wszystkich elementów i lunaparkowych żarówek – dzięki żywej zieleni i czerwieni zyskały zupełnie nowy wyraz  i wpisały się w krajobraz magicznego ogrodu Inca.  To było bardzo ciekawe wyzwanie i tego podjęła się firma Trakon.

Nową atrakcją jest zielony labirynt o wysokości 140cm, zaprojektowany na wzór ogrodowych labiryntów angielskich, prowadzący od wejścia głównego do sal urodzinowych. Wewnątrz labiryntu ukryte są panele zabawowe z grami m.in. sudoku. Całość zaprojektowana przez architekt Martę Chrzanowską i Magdalenę Wroniszewską, wykonana indywidualnie dla Inca Play przez pracownię stolarską 4Deski.

Piotr Domański z firmy 4Deski odpowiedzialny był również za realizację części instrumentów w korytarzu muzycznym. Dzieci przechodząc przez korytarz wprowadzają w ruch koła deszczowe ze sklejki. Każde z nich wypełniono innymi drobnymi przedmiotami, aby uzyskać różnorodne dźwięki. Na przeciwległej ścianie - cała gama – dzwonki, bębenki, tara, talerze, ksylofon – dostępne dla wszystkich dzieci.

Jak tłumaczy architekt Magda Wroniszewska, zależało wszystkim na dostępności oraz wzmacnianiu wszystkich zmysłów rozwijających się dzieci. W planach jest wzbogacenie centrum zabaw o elementy, które służą integracji sensorycznej.

Nowością jest podłoga interaktywna z grami przed samą strefą urodzinową, którą  dostarczyła firma Xvision. I wielką atrakcją sportową, której nie było – profesjonalna grota wspinaczkowa dostosowana do możliwości dzieci, wykonana przez firmę Gatowalls.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie