×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ciekawa forma ekspozycji według Wzorro Design

  • Autor: propertydesign.pl
  • 09 maj 2014 10:44
Ciekawa forma ekspozycji według Wzorro Design
fot. Piotr Chlipalski

Wystawa zaprojektowana przez młodych śląskich projektantów znajduje się w Parku Tradycji i jest poświęcona przemysłowi górniczemu i hutniczemu w Siemianowicach Śląskich.

REKLAMA

Ekspozycja autorstwa Wzorro Design składa się z dwóch części. Pierwsza z nich przedstawia dzieje przemysłu na terenie miasta, druga natomiast, opowiada historię przemysłu słowami pracowników hut i kopalń.

- Mimo ograniczonej przestrzeni, udało się zgromadzić i pokazać kilkadziesiąt eskponatów i pamiątek związanych z siemianowickim przemysłem - mówi o projekcie Katarzyna Pełka ze Wzorro Design. Tłem ekspozycji są wielkoformatowe fotografie historyczne.

Do wyjątkowych eksponatów należą m.in. oryginalna tablica z walcowni Innocenti z Huty Jedność, czy też klucze do szybu Krystyn, stojącego przed budynkiem Parku Tradycji. Industrialny charakter ekspozycji podkreślają użyte materiały, m.in. czarne płyty mdf, stalowe linki i śruby.

Autentyczność prezentacji wzmacniają opowieści górników i hutników, którzy pracowali w siemianowickich zakładach. Dzięki nim historia przemysłu Siemianowic Śląskich staje się bardziej zrozumiała.

Za projekt odpowiada pracownia Wzorro Design, w składzie: Marcin Krater, Katarzyna Pełka i Natalia Jakóbiec, przy współpracy merytorycznej z Małgorzatą Derus i Magdaleną Kończyk.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie