×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

1504 Architekci powstawili na mosiądz, ceramikę i złoto. Aż trudno uwierzyć, że to... klinika stomatologiczna

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 23 lip 2018 09:00
1504 Architekci powstawili na mosiądz, ceramikę i złoto. Aż trudno uwierzyć, że to... klinika stomatologiczna
fot. Tom Kurek

Pracownia 1504 Architekci podjęła się trudnego wyzwania - stworzyła projekt miejsca, do którego większość ludzi obawia się chodzić. Mianowicie - kliniki stomatologicznej. Efekt przeszedł wszelkie wyobrażenia. Fi Clinic w Tczewie łączy w sobie spokój z dystynkcją, sprawiając, że pacjent nie ma złych skojarzeń, a wizyta staje się dużo bardziej przyjemna.

REKLAMA

Projekt kliniki stomatologicznej w Tczewie z najnowocześniejszym sprzętem na wyposażeniu, w połączeniu z programem użytkowym, jaki chciał uzyskać inwestor był nie lada wyzwaniem dla architektów. - Poza pokojami zabiegowymi, lobby oraz pomieszczeniem socjalnym musieliśmy spełnić wiele wytycznych związanych chociażby z prawem atomowym i ochroną przed promieniowaniem - mówią twórcy projektu.  

Od samego początku ważne dla nich było, aby odnieść się do kilku skojarzeń związanych ze stomatologią czy implantologią przy jednoczesnym zminimalizowaniu stresu związanego z wizytą u dentysty. 

Po wejściu do budynku znajdujemy się w czarnej „wstędze” okalającej podłogę ściany oraz sufit. Z każdym kolejnym krokiem wchodzimy w nową przestrzeń. Zaokrąglone narożniki ścian lobby w naturalny sposób kierują pacjentów do pokoi zabiegowych. Dolna część kontuaru pokryta jest czarnymi płytkami, po przyjrzeniu się można dostrzec 32 płytki z czarnego marmuru ze złotymi  inkluzjami, które odnoszą się do ilości zębów u zdrowego dorosłego człowieka. W projekcie użyto mosiądzu, czarnej i białej ceramiki oraz orzechowych okładzin nadając dostojności i rangi miejscu. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie