38. piętro Warsaw Spire dla Immofinanz. Zaglądamy do wnętrz biura projektu AVG ArchitekciPropertyDesign.pl - 08-06-2021 13:31


Firma Immofinanz przeprowadziła się do nowej lokalizacji – na 38 piętro myhive Warsaw Spire. Nowa powierzchnia firmy, o wielkości ponad 700 mkw. to jednocześnie pierwsze, modelowe biuro zrealizowane w formule myoffice.

Zobacz także -> TOP: Volkswagen, Jacobs, Universal. Wielkie otwarcia biurowe I połowy 2021!

- Nowe biuro Immofinanz to modelowy projekt dla myoffice, nowego produktu elastycznego, który od niedawna oferujemy na warszawskim rynku. Jesteśmy bardzo zadowoleni z finalnego efektu prac i tego jak wygląda nasza powierzchnia. Dzięki zastosowanym, nowoczesnym rozwiązaniom na etapie designu i aranżacji, w tym wdrożeniu wielu focus room-ów, wygodnych stanowisk do pracy z szerokimi biurkami, a także miejsc do odpoczynku, stworzone zostało idealne środowisko pracy, wpływające pozytywnie na komunikację w biurze oraz wspierające kreatywność w działaniu naszego zespołu - mówi Magdalena Kowalewska, Country Manager Operations Poland, Immofinanz.    

Nowa siedziba Immofinanz w Polsce to duża, otwarta przestrzeń typu open space, która pozwoliła na zaaranżowanie wnętrza z zachowaniem odpowiednich odległości dając komfort pracy tak istotny w dzisiejszych czasach. Nieprzypadkowo strefa regulowanych elektrycznie biurek dostarczonych przez firmę Ahrend zlokalizowana została najbliżej fasady okiennej, zapewniając najlepszy dostęp do naturalnego światła, ale i niebanalne widoki za oknem. Część środkową powierzchni zajmują wydzielone przeszklone salki do spotkań.

Niespotykanym na szeroką skalę rozwiązaniem w nowym biurze było zastosowanie ogniochronnych ścian szklanych giętych po łuku. Taki system wymaga bardzo precyzyjnego wykonawstwa na etapie prac budowlano – wykończeniowych oraz realizacji i montażu szklenia. Odpowiedzialna za tę część była firma Progresso, bazująca na giętym szkle ogniochronnym marki Polflam.

Od strony estetyczno–funkcjonalnej zaokrąglone narożniki ścian i ciągów komunikacyjnych wpływają na ergonomię poruszania się po biurze, otwierają przestrzeń i lepiej doświetlają biuro poprawiając jakość użytkową. Taki podział przestrzeni pozwolił wydzielić część do pracy od stref toalet, magazynków oraz punktów ksero, które emitują wzmożony ruch i hałas, a jednocześnie spełnić wszelkie wymagania przeciwpożarowe.

Pracownicy Immofinanz mają do dyspozycji kilka salek zamkniętych do spotkań, oraz tzw. focus room-y. Komfort spotkań w wydzielonych salkach zapewnia duży ekran oraz designerskie oświetlenie, które oprócz dekoracji spełnia również funkcję poprawiającą akustykę. Kreatywność oraz pozytywne emocje zapewnia niebanalny wystrój wnętrza - miłe w dotyku tapety, tkaniny i obicia akustyczne.

 - Projekt powierzchni nowego biura Immofinanz stanowił dla nas wyzwanie i traktowany był bardzo indywidulanie, w znaczeniu jaki architekci lubią najbardziej. Był to bowiem pierwszy projekt implementowany w ramach nowych wytycznych brandu myhive w Polsce, ale pozwalający na dodanie lokalnego aspektu. W założeniach, w  przestrzeni dominować miały ciepłe kolory ziemi, różnorodne materiały wykończeniowe tworzące jedna całość stylistyczną. Wnętrze miało podobać się każdemu, być ponadczasowe i zachęcające do pracy kreatywnej, bez przesadnej awangardy. Cieszymy się, że finalnie udało nam się osiągnąć zmierzony efekt - mówi Łukasz Michalski, prezes zarządu AVG Architekci.

Przy projekcie wnętrza zieleń stała się istotnym elementem całości. Odpowiedziana za nią była firma „Kwiaty dla Biura”. Wprowadzenie w sposób przemyślany biophilic design (czyli design biofilny - projektowanie i realizacja w zgodzie z ideą biofilii) zaprocentowało bujną zielenią, która wprowadziła przytulny i zdrowy klimat oraz skojarzenie z domem i naturą.

W projektowaniu, dużą wagę przywiązano także do aspektu ekologii. Przykładem tu są okładziny ścienne wykonane z naturalnego korka - produktu powstałego przy produkcji korków do win. Za ten element designu odpowiedzialne były firma Corkbee, oraz  dostawca – Antalis. Ekologicznym rozwiązaniem jest również zastosowanie energooszczędnych źródeł światła w technologii LED. Barwa i kierunki świecenia były skrupulatnie dobierane na etapie projektowym oraz analizowane pod kątem użytkowym we współpracy z firmą Quest-Light. Inteligentne sterowanie oświetleniem oraz odpowiednie strefowanie dzielące na sekcje przyczynia się do lepszej wydajności energetycznej budynku.