REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

4 Design Days: Biuro - praca na żywym organizmie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 30 sty 2018 11:55
4 Design Days: Biuro - praca na żywym organizmie
fot. PTWP

Gdzie się kończy biuro, a zaczyna pracownik? Najnowsze realizacje biurowe pokazują, że to właśnie człowiek znajduje się w centrum przestrzeni biurowej i decyduje o tym, jak i gdzie chce pracować. Na pytanie jak odpowiemy: elastycznie, na pytanie gdzie – w przestrzeni, która będzie się zmieniała razem z jego potrzebami i przede wszystkim, będzie stymulowała go do osiągania jak najlepszych efektów. Stąd narodził się trend na biura-ogrody, biura-domy czy w końcu biura-miasta.

REKLAMA

Już za niespełna 3 tygodnie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku w Katowicach odbędzie się III edycja 4 Design Days – święta architektury, designu i nieruchomości. Wydarzenie to nie tylko przestrzeń wystawiennicza, ale również prezentacje i wydarzenia towarzyszące, debaty i dyskusje architektów, projektantów, producentów i właścicieli firm, o tym co kreuje światowe trendy w branży. Podczas tegorocznej edycji Mikomax Smart Office weźmie udział w dwóch debatach, które odbędą się 16 lutego, między godziną 12:00 a 15:30. O czym będzie mowa?

- Między innymi o złożoności procesu projektowania nowoczesnych przestrzeni biurowych. Na styku architektury, zarządzania, sztuki i nauk społecznych powstają modele i założenia projektowe aranżacji biur, które metaforycznie nazywa się bazami, narzędziami zarządzania czy domami. Każda metafora implikuje inny zestaw norm i zasad projektowych. W przypadku biura-bazy istotną kwestią są np. elastyczność i modułowa konstrukcja biura. W przypadku narzędzia pracy, projektanci skupią się jedynie na efektywnym wykonywaniu obowiązków osób zatrudnionych w organizacji. W biurze-domu lub biurze-mieście równie istotne stają się przestrzenie regeneracji. Co jednak chyba najistotniejsze, model organizacji przestrzeni biurowej, podobnie jak w przypadku wystroju wnętrza domu, przygotowywany jest w dialogu z najbardziej zainteresowanymi, czyli różnymi grupami pracowników – mówi Mateusz Siwiaszczyk, dyrektor Działu Kontraktów, Mikomax Smart Office.

Ekorozwój w aranżacji wnętrz

Obok dyskusji na temat złożonych modeli projektowych aranżacji biur, podczas 4 Design Days ekspert Mikomax Smart Office, Mateusz Siwiaszczyk wraz z pozostałymi prelegentami, m.in. Wiolettą Fabrycką, Client Relations Manafer, RD bud Sp. z o. o. oraz Petem Kercherem, założycielem Europejskiego Instytutu Projektowania i Niepełnosprawności i ambasadorem Design for All Europe, porozmawiają na temat zrównoważonych modeli biznesowych w projektowaniu wnętrz. – Przedsiębiorstwa mogą przyjąć unikatowe, ekologiczne instrumenty zgodne ze strategią zrównoważonego rozwoju. Mikomax Smart Office realizuje ją poprzez odpowiedzialne podejście do produkcji mebli. W jaki sposób? Będzie można się tego dowiedzieć już 16 lutego w ramach bloku tematycznego „Design.Wnętrza” – dodaje Mateusz Siwiaszczyk.

III edycja 4 Design Days odbędzie się w dniach 15-18 luty 2018 r, w ramach wydarzenia poruszone zostają tematy z obszaru architektury, aranżacji wnętrz, designu i wzornictwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie