×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

4 Design Days: Trzeba się bawić stylami. Tak powstaje ponadczasowy design

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 27 sty 2023 11:16
4 Design Days: Trzeba się bawić stylami. Tak powstaje ponadczasowy design
4 Design Days 2023 "Cel: długowieczność. Jak tworzyć przedmioty, które nie będą śmieciami?".

Przenoszenie tradycyjnych rzemieślniczych technik na współczesną formę - tak powinny powstać dzisiaj produkty - uważa Zofia Strumiłło-Sukiennik, współzałożycielka, projektantka SPLOT. Trwa drugi dzień 4 Design Days 2023!

REKLAMA

  • Trzeba być bardziej otwartym na łączenie styli z różnych epok w konwencji zabawy. 
  • Modern folklor jest ukłonem w stronę rzemiosła i celebracji piękna.
  • Projektanci powinni tworzyć produkty, które dla ich użytkowników staną się ważną częścią ich życia, a osiągnąć to mogą poprzez ponadczasowy design.
  • Długie użytkowanie rzeczy to kwintesencja zrównoważonego sposobu korzystania z ich funkcjonalności.

Zdaniem Zofii Strumiłło-Sukiennik, eklektyzm i różnorodność to klucz do sukcesu.

Modern folklor jest ukłonem  w stronę rzemiosła i celebracji piękna - tłumaczy Zofia Strumiłło-Sukiennik, współzałożycielka, projektantka SPLOT.
Modern folklor jest ukłonem w stronę rzemiosła i celebracji piękna - tłumaczy Zofia Strumiłło-Sukiennik, współzałożycielka, projektantka SPLOT.

- Trzeba być bardziej otwartym na łączenie styli z różnych epok w konwencji zabawy. Na tym polega modern folklor  - powiedziała Zofia Strumiłło-Sukiennik, współzałożycielka, projektantka SPLOT podczas sesji 4Design Days "Cel: długowieczność. Jak tworzyć przedmioty, które nie będą śmieciami?".
 

Modern folklor jest ukłonem w stronę rzemiosła i celebracji piękna.  Chodzi też o to, by zamiast koncentrować się wyłącznie na konsumpcji, zatrzymać się na chwilę. To jest trochę taka kontemplacja czasu - opisuje Zofia Strumiłło-Sukiennik, współzałożycielka, projektantka SPLOT.

Według ekspertki, modern folklor jest ukłonem  w stronę rzemiosła i celebracji piękna. - Chodzi też o to, by zamiast koncentrować się wyłącznie na konsumpcji, zatrzymać się na chwilę, zastanowić, przywołać coś, co minęło i połączyć to z czymś, co będzie. To jest trochę taka kontemplacja czasu - opisuje Zofia Strumiłło-Sukiennik, współzałożycielka, projektantka SPLOT.

Z czego produkty powinny powstawać?

Jak zapewnić długowieczność produktom? Ważne, aby produkt wnosił jakąś wartość dodaną do użytkowania.

Projektanci powinni tworzyć produkty, które dla ich użytkowników staną się ważną częścią ich życia, a osiągnąć to mogą poprzez ponadczasowy design - tłumaczy Jaume Cassanyer Tosques, architekt, Project Manager, Bespoke Solutions Office, Laufen Bathrooms AG.

- Na przykład plastikowa butelka na wodę ma bardzo długą żywotność, ale zerową wartość dodaną. Z kolei meble włoskie czy luksusowe samochody są długowieczne, często przechodzą z pokolenia na pokolenie, bo są blisko serc klientów - uważa Jaume Cassanyer Tosques, architekt, Project Manager, Bespoke Solutions Office, Laufen Bathrooms AG.

Długie użytkowanie rzeczy to kwintesencja zrównoważonego sposobu korzystania z ich funkcjonalności - dodaje Jaume Cassanyer Tosques, architekt, Project Manager, Bespoke Solutions Office, Laufen Bathrooms AG.
Długie użytkowanie rzeczy to kwintesencja zrównoważonego sposobu korzystania z ich funkcjonalności - dodaje Jaume Cassanyer Tosques, architekt, Project Manager, Bespoke Solutions Office, Laufen Bathrooms AG.

Ekspert dodaje, że projektanci powinni tworzyć produkty, które dla ich użytkowników staną się ważną częścią ich życia, a osiągnąć to mogą poprzez ponadczasowy design.

- Długie użytkowanie rzeczy to kwintesencja zrównoważonego sposobu korzystania z ich funkcjonalności - dodaje Jaume Cassanyer Tosques.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie