4DD: Jakie wnętrza będą najpopularniejsze w 2017 roku?Propertydesign.pl - 16-01-2017 09:20


Personalizacja, głupcze! Tak można by podsumować najważniejsze tendencje w aranżacji i wyposażeniu wnętrz w nadchodzącym sezonie.

Jakie wnętrza będą najpopularniejsze w 2017 roku? Jakie style będą królowały w nadchodzącym sezonie? Spytaliśmy o to dystrybutora firmy Astro Lighting, brytyjskiego producenta oświetlenia - jednego z wystawców nadchodzącego wydarzenia 4 Design Days (16-19 lutego, katowickie MCK).

- Myślę, że w sezonie 2017 przede wszystkim będzie królował indywidualizm. Spersonalizowane, lecz czyste w formie wnętrza - mówi Katarzyna Tworek z firmy Aurora Technika Świetlna dystrybuującej oświetlenie Astro Lighting. -  Dlatego też chcemy zwrócić uwagę na serię opraw oświetleniowych wykonanych z tworzywa gipsowego. Te oferowane przez nas mają aksamitną strukturę i czyste formy. Idealnie wpisują się w surowe wnętrza, w których dominują modne obecnie naturalne materiały takie jak beton, drewno czy metal. Co więcej oprawy gipsowe są idealną podstawą do stworzenia niepowtarzalnej oprawy. Można je bowiem w dowolny sposób personalizować poprzez zastosowanie technik takich jak decoupage lub po prostu malowanie farbami do wnętrz. Jedna z architektek, z którymi współpracujemy ‘wtopiła’ oprawę Milo w projektowane wnętrze poprzez oklejenie jej tą samą tapetą, której użyto na ścianach. Dzięki temu światło wydobywało się ze ściany w tajemniczy i urokliwy sposób. Gipsowe oprawy oświetleniowe dają projektantom wnętrz praktycznie nieograniczone możliwości kreowania przestrzeni.

W czasie targów 4 Design Days dystrybutor firmy Astro Lighting zaprezentuje kolekcję oświetlenia z wysokimi klasami szczelności IP44 oraz IP65 przeznaczoną do łazienek oraz kuchni. Podczas 4DD będzie prezentowane także oświetlenie dedykowane nie tylko wnętrzom. Swoją premierę na targach będzie miała kolekcja oświetlenia zewnętrznego Costal Collection. Są to oprawy wykonane w całości ze szlachetnego stopu mosiądzu. Dzięki temu są one odporne na warunki atmosferyczne oraz na wysokie zasolenie charakterystyczne dla wybrzeża. Dzięki wysokim klasom szczelności idealnie sprawdzą się także jako oświetlenie łazienkowe. 

- Kolejną nowością prezentowaną na 4DD będą kinkiety Edge Reader - dodaje Katarzyna Tworek. Utytułowany między innymi na targach we Frankfurcie kultowy już kinkiet Edge doczekał się swojej wersji do czytania. Myślę, że będzie to hit tego sezonu.