×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

50 odcieni koloru

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 07 sie 2018 11:19
  • Aktualizacja: 07 sie 2018 11:18
50 odcieni koloru
fot. mat. pras.

Ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym jest zastosowanie w pomieszczeniu wielu odcieni tego samego koloru. W ten sposób nadamy mu indywidualny rys, nie burząc panującego w nim porządku.

REKLAMA

Jeszcze jakiś czas temu na topie były wnętrza monochromatyczne. Dziś nadal chętnie urządzamy nasze domy w jednolitej kolorystyce, ale odważniej stosujemy też rozmaite odcienie, a także bawimy się strukturami i materiałami. Takie rozwiązanie sprawia, że nie tracimy poczucia uporządkowania przestrzeni, a jednocześnie wprowadzamy do wnętrza nutkę oryginalności.

Dzięki wykończeniu wnętrza lub wykonaniu mebli na wymiar w kilku odcieniach jednej barwy oraz wykorzystaniu różnych struktur i materiałów, można stworzyć naprawdę ciekawą stylizację. 

- W pomieszczeniach, w których panuje „gra odcieni”, nie ma miejsca na sztampę. Takie stylizacje są delikatne, ale przy tym bardzo stylowe i różnorodne. Elementy utrzymane w wielu odcieniach danego koloru tworzą nowoczesne wnętrze, które jednak poprzez zróżnicowanie struktur i materiałów pozostaje wyjątkowe w swej prostocie - mówi Joanna Misiun, architektka wnętrz i współautorka "Trendbooka 2018" firmy Komandor.

Najmodniejsze są obecnie neutralne, bardzo stonowane kolory, takie jak beże i szarości, które nie tylko stanowią doskonałą bazę we wnętrzu, ale także pięknie komponują się z każdym stylem. Dyskretne przechodzenie od jasnych, subtelnych odcieni, przez nieco bardziej nasycone, aż po te ciemne i głębokie, sprawia, że prezentujemy w naszych aranżacjach wielowymiarowość tych kolorów oraz ich ukryte piękno.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie