×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

AlmiDecor otwiera pierwszy w Polsce showroom

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 03 sie 2018 09:48
  • Aktualizacja: 03 sie 2018 09:53
AlmiDecor otwiera pierwszy w Polsce showroom
fot. mat. prasowe

AlmiDecor, kultowa marka z branży wyposażenia wnętrz, wraz z nowym inwestorem Grupą Fargotex oraz nowym dyrektorem artystycznym - Dorotą Koziarą, otwiera swój pierwszy showroom w prestiżowej lokalizacji handlowej w Warszawie, w budynku Ethos na Placu Trzech Krzyży.

REKLAMA

Nowy showroom poza rolą handlową, będzie także miejscem spotkań, wystaw, dyskusji na tematy związane ze współczesnym designem i architekturą wnętrz. Oferta kierowana będzie zarówno do klientów prywatnych, jak i projektów kontraktowych. Otwarcie showroomu planowane jest we wrześniu tego roku.

Dyrektorem Artystycznym marki została Dorota Koziara, słynna w świecie polska projektantka z główną siedzibą studia w Mediolanie. Projektantka od lat współpracuje z uznanymi, światowymi markami, m.in. z guru współczesnego designu Alessandro Mendinim i Atelier Mendini w Mediolanie, projektuje między innymi dla takich marek jak Christian Dior, Alessi, Swatch, Comforty, Noti, Tubądzin i wielu innych. Zajmuje się także promocją i krytyką designu oraz promuje współczesny design w świecie jako Art Dyrektor wielu wydarzeń.

Zdaniem dyrektor artystycznej, AlmiDecor w nowej odsłonie to marka, która ma być odpowiedzią dla klientów ceniących indywidualność i wyjątkowość we wnętrzach zarówno tych użyteczności prywatnej, jak i publicznej.

- Atmosfera wnętrz, w których przebywamy wpływa na nasze samopoczucie, budzi w nas emocje. Chcemy proponować klientom szeroką ofertę produktów, dzięki którym każdy będzie mógł według własnego gustu zbudować swoje niepowtarzalne, empatyczne wnętrza. Stawiamy na współczesny design, nie bojąc się łączyć go z dobrą klasyką. Tak tworzone wnętrza budują przyjazną, indywidualną atmosferę, gdzie historia łączy się ze współczesną kreatywnością i innowacyjnością. W dziedzinach współczesnego designu współpracujemy z przodującymi w świecie markami. W nowym AlmiDecor kładziemy również duży nacisk na tworzenie kolekcji pod marką własną - opowiada Koziara.

Obecnie AlmiDecor prowadzi nowoczesny sklep internetowy, oferujący produkty do wyposażenia wnętrz o wyjątkowym designie, uznanych marek i projektantów. W tym roku, podążając za światowymi trendami, postanowiła otworzyć nowoczesny showroom w centrum stolicy, który będzie pierwszym stacjonarnym salonem sprzedaży od momentu uruchomienia platformy sprzedażowej www.almidecor.com.

Showroom AlmiDecor będzie mieścił się w prestiżowej lokalizacji handlowej w Warszawie - na Placu Trzech Krzyży. W ofercie znajdą się produkty pod własną marką oraz przodujących na świecie marek, otwierających nowe kierunki we współczesnym projektowaniu, wśród nich m.in. włoska marka Alessi z produktami projektu światowych sław, takich jak Alessandro Mendini, Philippe Starck, bracia Bouroullec, Ettore Sottsass, Marcel Wanders, portugalska marka Vista Alegre czy Christian Lacroix. Nowe AlmiDecor stawia również na rodzime, dobre marki - Profim, Swarzędz Home i inne, wchodząc z nimi w układy partnerskie.

Showroom zostanie otwarty w formule omnichannel, łączącej sprzedaż tradycyjną z internetową. Klienci będą mogli na miejscu skorzystać z porad projektanta i stylisty, a następnie złożyć zamówienie i dokonać płatności za pomocą urządzenia mobilnego, znajdującego się w showroomie. Będą mogli także zamówić produkty z niektórych kategorii szyte na miarę, np. zasłony w wybranej tkaninie.

Showroom AlmiDecor ma być dodatkowo miejscem spotkań i dyskusji na tematy związane z architekturą wnętrz i projektowaniem na światowym poziomie, zapraszając do Warszawy znanych w świecie projektantów. Nowy salon AlmiDecor ma także dostarczać swoim klientom mnóstwa inspiracji oraz pełnić rolę edukacyjną, tworząc nowe trendy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie