×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Artysta street art przemaluje samochód Porsche na oczach świata

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • Opublikowano: 23 sie 2022 13:26
  • Zaktualizowano: 23 sie 2022 13:28
Artysta street art przemaluje samochód Porsche na oczach świata
Po raz pierwszy Porsche pojawi się na Gamescom w Kolonii i zaprezentuje nowy wygląd Vision Gran Turismo. fot. Porsche AG

Znany belgijski artysta street-artowy przemaluje na żywo podczas targów Gamescon znany z gry komputerowej samochód Porsche Gran Turismo.

REKLAMA

  • Porsche pojawi się na największych publicznych targach gier komputerowych na świecie, Gamescon. 
  • Belgijski artysta street art Vexx przemaluje na żywo samochód pokazowy Porsche Vision Gran Turismo, znany z gry Gran Turismo.

24 sierpnia 2022 roku w Kolonii rozpoczyna się Gamescom – największe publiczne targi gier komputerowych na świecie. Po raz pierwszy pojawi się tam Porsche. Na terenie specjalnie wybudowanego, nowoczesnego stoiska producent samochodów sportowych i globalna sportowa marka Puma przybliżą swoje partnerstwo w dziedzinie gier wideo.

Kluczowym bohaterem stoiska będzie samochód pokazowy Porsche Vision Gran Turismo, którego wygląd zmieni się w trakcie pokazu – artysta Vexx będzie malował go na żywo, w swoim charakterystycznym stylu street art. 

Pochodzący z Belgii artysta Vexx jest jednym z najbardziej znanych na świecie artystów wizualnych w mediach społecznościowych. fot. Porsche AG
Pochodzący z Belgii artysta Vexx jest jednym z najbardziej znanych na świecie artystów wizualnych w mediach społecznościowych. fot. Porsche AG

 Vision Gran Turismo to pierwszy samochód koncepcyjny Porsche opracowany specjalnie na potrzeby gry wideo. Jego światowa premiera odbyła się w listopadzie 2021 roku. Od marca 2022 roku można prowadzić go w wirtualnym świecie – wyłącznie w grze Gran Turismo 7 na konsole PlayStation 4 i 5.

Pochodzący z Belgii Vexx jest jednym z najbardziej znanych artystów wizualnych na świecie obecnych w mediach społecznościowych i stanowi przykład nowoczesnego, młodzieżowego wzornictwa. Przeprojektowanie Porsche Vision Gran Turismo będzie dokumentować na swoich kanałach w serwisach społecznościowych.

Sztuka, moda, gry video

Na gości stoiska Porsche i Puma czeka również strefa z symulatorami wyścigów, które pozwolą im sprawdzić swoje umiejętności na wirtualnych torach. Co więcej, zwiedzający będą mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat historii i procesu projektowania Vision Gran Turismo, a pokazowy samochód w wersji przygotowanej przez Vexxa będzie można poprowadzić w grze Gran Turismo 7. Sam artysta zaprezentuje niektóre ze swoich aktualnych prac NFT.

„Dla mnie jako artysty to wyjątkowa okazja, by stworzyć dla Porsche zupełnie nowy design” – skomentował Vexx. „Nowy wygląd Vision Gran Turismo nawiązuje zarówno do tożsamości Porsche jako marki, jak i do motywów z gier wideo. Jestem podekscytowany, że społeczność graczy będzie mogła wirtualnie poprowadzić ten samochód – ożywiając i materializując moje grafiki”.

Obok pojazdu Porsche wraz z firmą Puma zaprezentują na stoisku zaprojektowaną przez Vexxa kolekcję mody. Obejmuje ona między innymi sportowe obuwie, T-shirty i bluzy z kapturem. Głównym motywem designu poszczególnych ubrań jest sylwetka pomalowanego na nowo samochodu, której towarzyszą motywy z gier komputerowych – a wszystko w kolorowym, charakterystycznym dla artysty stylu. W tym samym czasie przeprojektowane wydanie „Porsche Vision Gran Turismo Vexx” pojawi się w sklepie Porsche Shop jako model w skali 1:18.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie