REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Artystyczne Q22. Trwa konkurs na rzeźbę, która stanie w atrium biurowca

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 23 lis 2017 10:52
Artystyczne Q22. Trwa konkurs na rzeźbę, która stanie w atrium biurowca
KINETYCZNA INSTALACJA ARTYSTYCZNA autorstwa Izabeli Bołoz, fot. mat. pras.
Artystyczne Q22. Trwa konkurs na rzeźbę, która stanie w atrium biurowca
Artystyczne Q22. Trwa konkurs na rzeźbę, która stanie w atrium biurowca

Już od początku bieżącego tygodnia najemcy powierzchni w budynku Q22 mogą brać udział w konkursie na wybór instalacji artystycznej, która zostanie umieszczona w atrium biurowca. Aby wziąć udział w konkursie należy zagłosować na jedną z trzech proponowanych prac. Zwycięski projekt zostanie zrealizowany, a spośród uczestników komisja konkursowa wybierze i nagrodzi trzy osoby, które jej zdaniem przedstawiły najciekawsze uzasadnienie swoich wyborów.

REKLAMA

Q22 to wyjątkowy budynek na warszawskiej mapie wieżowców biurowych. Cechuje go prestiżowa lokalizacja oraz najwyższa jakość powierzchni uzyskana między innymi dzięki nowoczesnym technologiom pozwalającym uzyskać znaczące oszczędności oraz wpływającym na komfort pracy najemców.

Q22 to także wyjątkowa architektura inspirowana strukturą kryształów kwarcu, od której pochodzi zarówno kształt budynku, jak i jego nazwa. Komisja konkursowa kwalifikująca artystyczne instalacje do ścisłego finału wzięła pod uwagę szereg kryteriów, z których jednym było właściwe korespondowanie z bryłą budynku i charakterem nowoczesnego lobby.

Do ścisłego finału wybrane zostały prace:

1)      KWARC autorstwa Tomasza Górnickiego – jest to rzeźba geometryczna stanowiąca interpretację kwarcu, umieszczona w powietrzu, wewnątrz budynku z towarzyszącymi jej efektami świetlnymi.

2)      KINETYCZNA INSTALACJA ARTYSTYCZNA autorstwa Izabeli Bołoz – instalację tę cechować będzie zmienność formy: nigdy nie będzie taka sama. Pozostanie zawsze w subtelnym ruchu przeobrażając swoją formę w tym również kolorystykę

3)      GIMNASTYCZKA autorstwa Jerzego Kędziora – to rzeźba osoby wykonana w „zimnym brązie” będącym mieszaniną żywicznych kompozytów uszlachetnionych brązem

Konkurs potrwa do 29 listopada br. Na autorów najciekawszych uzasadnień czekają interesujące nagrody. Konkurs na wybór rzeźby to początek działań wzbogacających ofertę Q22 dla najemców. Wkrótce startuje program Well Being obliczony na stworzenie jeszcze bardziej przyjaznego środowiska pracy w budynkach, których właścicielem jest firma Invesco Real Estate.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie