
Atelier Amaro, pierwsza polska restauracja nagrodzona gwiazdką Michelin, otworzy się wkrótce w nowej odsłonie w warszawskim Ethosie. Prestiżowy lokal, w którym dowodzi szef kuchni Wojciech Modest Amaro, serwuje dania w awangardowym, nowoczesnym wydaniu inspirowane polską kuchnią.
Wojciech Modest Amaro podbił stołeczną scenę gastronomiczną swoim nieszablonowym podejściem do jedzenia i zredefiniowaniem pojęcia „fine dining”. Wizyta w jego Atelier to uczta dla wszystkich zmysłów, która na długo zapada w pamięć.
- Atelier Amaro dopełnia bogaty zestaw doświadczeń, które zapewnia Ethos. Bardzo się cieszymy, że ta prestiżowa restauracja – która jako pierwsza w Polsce została wyróżniona gwiazdką przez Przewodnik Michelin – wybrała na nową przystań przestrzeń w sercu Traktu Królewskiego. Ethos zapewnia znakomitą ekspozycję w samym sercu warszawskiego high-streetu - mówi Maciej Zajdel, członek zarządu Kulczyk Silverstein Properties.
Nowa odsłona restauracji w Ethosie otwiera następny rozdział kulinarnych poszukiwań i przesuwania granic, a także stanowi odpowiedź na rosnące zainteresowanie Polaków niebanalną kuchnią na najwyższym, światowym poziomie.
- Nasi goście przywiązują ogromną uwagę do doświadczenia, jakim jest wizyta w Atelier Amaro, dlatego zależało nam na wzniesieniu go na całkowicie nowy poziom. Wybraliśmy Ethosa oraz sam Plac Trzech Krzyży ze względu na efektowne połączenie prestiżowej lokalizacji z intymną i kameralną atmosferą, jaką jednocześnie zapewnia ta nowa lokalizacja – mówi Wojciech Modest Amaro, szef kuchni.
Po trwającej 2 lata modernizacji oprócz nowego salonu marki W Kruk oraz Rolex do grona najemców handlowej części Ethosa dołączyła już motoryzacyjna marka premium – Audi Cuty Warszawa, która otworzyła spektakularny showroom oparty o nowoczesne technologie. W świeżo zmodernizowanym kompleksie otwarto także Green Cafe Nero Gold – niezwykle popularna wśród warszawiaków i turystów kawiarnia o podwyższonym standardzie wyróżniającym się specjalnie zaprojektowanym i wyposażonym wnętrzem oraz nowy showroom firmy Almidecor. Obecnie trwają intensywne negocjacje z kolejnymi prestiżowymi najemcami, którzy już niedługo zapełnią w całości budynek Ethos.
Właściciel Autorska Pracownia Architektury HUBKA
Założyciel, Główny Projektant Massive Design
Projektant, właściciel Autorska Pracownia Architektoniczna – Jacek Bułat
Założyciel BXBstudio
Właściciel, Główny projektant MAU - Mycielski Architecture & Urbanism
Główny Projektant V-ce Prezes Zarządu Pracownia Architektoniczna Ewy i Stanisława Sipińskich Sp. z o.o.