×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Atrium Felicity stawia na energooszczędne rozwiązania

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 09 sty 2017 11:06
  • Aktualizacja: 09 sty 2017 11:20
Atrium Felicity stawia na energooszczędne rozwiązania
Atrium Felicity fot. materiały prasowe

Należące do Atrium Poland centrum handlowe Atrium Felicity w Lublinie otrzymało międzynarodowy certyfikat BREEAM. W centrum wdrażane są liczne energooszczędne rozwiązania.

REKLAMA

Certyfikat BREEAM przyznawany jest przez BRE na podstawie materiałów i raportu przygotowanych przez niezależnego licencjonowanego asesora, który w trakcie procesu certyfikacji współpracuje z zespołem projektowym. Atrium Felicity spełniło wymogi formatu shell, uzyskując ocenę „Good”. Obiekt otrzymał najwyższe noty w kategoriach „Management”, „Transport”, „Waste” oraz „Energy” i „Water”. Koncepcja obiektu i elewacji powstała we współpracy z firmą Chapman-Taylor, a projekt architektoniczny został przygotowany przez biuro MOFO Architekci. Projekt wnętrz wykonał Pierre-Paul Raoult i firma Blue Architecture.

- Naszym celem jest stałe podnoszenie standardu Atrium Felicity – z myślą o naszym otoczeniu (sąsiadach, środowisku, przyszłych pokoleniach) oraz w trosce o komfort klientów i najemców. Dlatego wdrażamy energooszczędne rozwiązania – w tym m.in. monitoring poziomu zużycia wody, energii elektrycznej oraz energii cieplnej oraz wprowadzamy kolejne udogodnienia dla osób odwiedzających nasze centrum. Dostępność alternatywnych środków komunikacji, infrastruktura dla klientów, którzy docierają do naszego obiektu rowerami czy rozwiązania proekologiczne – to przykłady naszych dobrych praktyk, które miały wpływ na przyznany nam certyfikat – mówi Michał Nowakowski, dyrektor Atrium Felicity.

Centrum Handlowe Atrium Felicity posiada także inne udogodnienia dla klientów. Pod obiektem została uruchomiona dodatkowa stacja Lubelskiego Roweru Miejskiego. Własne jednoślady można zaparkować na zadaszonym parkingu centrum. Obiekt jest również wyposażony w rozwiązania dedykowane osobom niepełnosprawnym – m.in. miejsca parkingowe zlokalizowane w pobliżu wejść do centrum i specjalnie przystosowane toalety. Dodatkowe ułatwienia przygotowano także dla rodziców z dziećmi i kobiet w ciąży.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie